مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان در نشست نوروزی با شورای معاونین مطرح کرد:

احداث پست‌های GIS و مسقف، اولویت و سازگاری بیشتری در ایجاد پایداری شبکه برق گیلان دارند

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان در دیدار نوروزی با کارکنان، ضمن تبریک سال نو، سالی خوش و توام با سلامتی و برکت برای یکایک همکاران را از خداوند متعال درخواست نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمود دشت بزرگ مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان در دیدار نوروزی با شورای معاونین و مدیران دفاتر مستقل، ضمن تبریک سال نو، گفت: در سال جدید باید با روحیه‌ای تازه کار را آغاز کنیم تا موجب تحول و نوآوری در شرکت شویم و بتوانیم شرایط پایدارتری را برای شرکت برق منطقه‌ای گیلان رقم بزنیم.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به سال «جهش تولید با مشارکت مردم»، خاطر نشان کرد: منابع انسانی گرانبهاترین سرمایه هر سازمانی محسوب می‌شود و انتظار می‌رود از این پتانسیل با ارزش در تصمیمات مهم سازمانی استفاده شود و شاهد مشارکت بیشتر کارکنان در امورات سازمان باشیم تا بتوانیم رشد و تعالی بیش از پیش سازمان را فراهم نمایم.

وی افزود: انتظار می‌رود در سال جدید درب اتاق‌های مدیران شرکت برای بررسی مشکلات و ارائه پیشنهادهای همکاران باز باشد. در واقع مشارکت کارکنان و ارتباط دو سویه با آن‌ها در اولویت قرار بگیرد. با مشارکت، همدلی و تعامل، باور و یقین در همکاران شکل خواهد گرفت که موجب شکوفایی مضاعف شرکت خواهد شد.

دشت بزرگ با مهم دانستن ایجاد روحیه نشاط، شادابی و سلامت در همکاران و خانواده هایشان، گفت: باید از ظرفیت تمامی رده‌های سازمانی؛ نگهبانان، اپراتورها، کارشناسان و… استفاده کنیم و رضایت مندی و در مرحله‌ای بالاتر، وفاداری را در کارکنان ایجاد نماییم تا با جلب اعتماد همکاران، شاهد نقش آفرینی بیشتر آن‌ها باشیم.

دشت بزرگ با اشاره به پروژه‌هایی که برای معاونت طرح و توسعه تعریف شده، اضافه کرد: تمامی پروژه‌های حیاتی شرکت که جزو برنامه‌های وزارت نیرو برای عبور از اوج بار تابستان ۱۴۰۳ است باید تا پایان اردیبهشت ماه در مدار قرار گیرند. همچنین ۲۴ پروژه معاونت بهره برداری باید با جدیت و پیگیری، تا قبل از تابستان امسال به بهره برداری برسند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان، توسعه روش‌های تامین مالی پروژه‌ها را مهم دانست و افزود: استفاده از انواع روش‌های تامین منابع مالی جدید، اولویت اساسی شرکت در سال جدید خواهد بود و باید سبد متنوع و منحصر به فردی برای تامین منابع مالی پروژه‌ها داشته باشیم و برای تحقق این مهم باید از وام‌های داخلی، خارجی، فاینانس‌ها و انواع پیمان‌ها نهایت بهره را ببریم.

وی افزود: مستندسازی اموال و دارائیها، امنیت شبکه، پاکسازی مسیرهای خطوط، هماهنگی با منابع طبیعی بسیار مهم است و ضرورت دارد واحدهای متولی دوشادوش سایر واحدها، در انجام وظایف محوله به نحو احسن مشارکت داشته باشند.

دشت بزرگ با تمرکز بر روی وضعیت ترانسفورماتورهای شبکه برق گیلان، گفت: با توجه به شرایط ترانسفورماتورهای شبکه برق گیلان، باید جهشی را در تغییر اوضاع و شرایط ترانسفورماتورها ایجاد کنیم و شاهد دگرگونی در این بخش باشیم.

وی افزود: باید با برکناری ترانسفورماتورهای فرسوده و افزودن ترانس‌های با ظرفیت بالا، ظرفیت مناسب و مطلوبی را در ترانسفورماتورهای شرکت ایجاد کنیم.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان، وضعیت اقلیمی استان را خاص عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط و اقلیم ویژه استان، احداث پست‌های GIS و مسقف، اولویت و سازگاری بیشتری در ایجاد پایداری شبکه برق استان دارند.

دشت بزرگ با مهم خواندن دستورالعمل‌های توانیر و وزارت نیرو و اجرای دقیق آن، افزود: برای عبور از اوج بار امسال در بخش کارهای مشارکتی در قالب تامین بار، باید با صنایع و شهرک‌های صنعتی تعامل بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم برنامه‌های اوج بار را به خوبی اجرا نماییم.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان، با تاکید بر پاسخگو بودن و مسئولیت‌پذیری مدیران، افزود: مقام معظم رهبری دولت فعلی را، دولتی پرتلاش، جهادی و پرکار توصیف کردند.
وی ابراز امیدواری کرد: با توانمندی‌های بی‌نظیر همکاران، در سال جدید شاهد تحولات خوبی خواهیم بود و به آرمان‌های مد نظر خود در شبکه برق گیلان نائل خواهیم آمد تا به عنوان یک شرکت سرآمد در بین شرکت‌های برق منطقه‌ای کشور باشیم.

دشت بزرگ تاکید کرد: شرایط اقلیمی و آب و هوایی استان گیلان از بسیاری جهات با سایر استان‌های کشور متفاوت بوده و باید در اجرا، متفاوت‌تر از دیگران عمل کرده و با اتخاذ روش‌های کاری بدیع و مدل‌های جدید، روش اجرایی خاصی را برای بخش‌های مختلف شرکت و علی الخصوص بخش خط طراحی و پیاده‌سازی نماییم.

در پایان این نشست نوروزی، مدیر عامل و شورای معاونین، برای تبریک سال نو و آغاز کار و تلاش، با کارکنان شرکت دیدار نمودند و از نزدیک برای همکاران سالی پر از موفقیت و سلامتی از خداوند متعال درخواست نمودند.

Share