انتخابات 1402

نگاهی به تنها بانوی حاضر در لیست ۹ نفره شورای ائتلاف؛ فاطمه شیرزاد در جمع ۳ نفر نهایی؟!

برخی کارشناسان معقدند اگر لیست شورای ائتلاف با حضور یکی کاندیداهای قدیمی و با سابقه، یکی از جوانان متخصص و یکی از بانوان بسته شود، میتواند شانس دربرگیری بالایی را داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، شنبه‌ گذشته مجمع عمومی شورای ائتلاف اصولگرایان که نقش کلیدی در پیروزی نامزدهای انتخاباتی مرکز استان در مجلس شورای اسلامی دارد، برگزار و از بین ۱۶ نامزد اعلامی، ۹ نفر برای ورود به مرحله‌ی نهایی انتخاب شدند.

تا پیش از اعلام نتیجه‌ی رای گیری اعضای شورای ائتلاف استان مبنی بر موفقیت ۹ نامزد از مجموع نامزدهای ۱۶گانه، کمتر کسی فکر می‌کرد که فاطمه شیرزاد بتواند از رقبای خود که از صاحب نامان جامعه نیز بودند، پیشی بگیرد و برای رقابت نهایی با رقبای سرسخت و کهنه کار خود وارد مرحله‌ی بعد شود. اما این اتفاق افتاد و افکار عمومی را بسوی این نامزد نوظهور که دو دوره عضویت در شورای اسلامی شهر رشت را نیز در کارنامه دارد، ترغیب نمود.

بطوریکه حمایت جامعه‌ی بانوان مرکز استان که تقریبا نیمی از سبد رای انتخابات ۱۱ اسفندماه را تشکیل می‌دهند، بسوی این بانوی رشتی متمایل گشته است. با این توصیف آیا می‌توان گفت فاطمه‌ شیرزاد شانس پدیده شدن در عرصه‌ انتخابات پیش رو را دارد؟ اگر چنین شود، شانس اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه برای جلب توجه مجلس و دولت بسوی اقتضائات و انتظاراتشان چقدر افزایش خواهد یافت…؟

بهرحال اتفاقی که شنبه‌ی گذشته در مجمع شورای ائتلاف اصولگرایان افتاد، مصداق حماسه‌سازی رای دهندگانی بود که برغم تمایلات شخصی برخی سیاسیون متنفذ، زمینه را برای جولان نیروهای شایسته، مردمی و عدالت محور در قالب نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه‌ انتخابیه‌ رشت و خمام مهیا کرد.

باید منتظر ماند و دید افکار عمومی تا چه میزان این ذکاوت و درایت خود را در بستر موقع شناسی، برای حمایت از نامزدهایی چون فاطمه‌ شیرزاد حفظ می‌نماید و زمینه‌ی شکست رقبایی سرسخت و لانه کرده در صحن مجلس شورای اسلامی را فراهم می‌آورد…؟!

برخی کارشناسان معقدند اگر لیست شورای ائتلاف با حضور یکی کاندیداهای قدیمی و با سابقه، یکی از جوانان متخصص و یکی از بانوان بسته شود، میتواند شانس دربرگیری بالایی را داشته باشد.

Share