مدیرکل صمت گیلان:

فعالیت کلیه نانوایی‌ها و کارخانجات آرد و فروشگاه‌های بزرگ گیلان در زمان برف الزامی است

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: در شرایط بحرانی بارش برف، تداوم فعالیت‌های کلیه واحدهای خبازی، کارخانجات آرد و فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای الزامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، تیمور پورحیدری با تشکیل کمیته مدیریت بحران با توجه به بارش شدیدتر برف درچهار شهرستان رشت، رودبار، آستانه، لاهیجان و سیاهکل اعلام کرد: کلیه امکانات و ظرفیت‌ها برای تسهیل در تامین مایحتاج ضروری مردم در این شهرستان‌ها بسیج شده‌اند.

وی با تاکید بر الزامی بودن فعالیت کلیه نانوایی‌ها و کارخانجات آرد درزمان بارش برف با نظارت اتاق اصناف و روسای اتحادیه‌های نانوایان و خواروبار و سقط فروشان پنج شهرستان پربرف؛ تصریح کرد: با تعطیلی خودسرانه واحدهای خبازی و فروشگاهای بزرگ و زنجیره‌ای در شرایط برودت دما و شرایط برفی، قطعا برخورد خواهد شد.

پورحیدری با بیان اینکه کلیه هماهنگی‌ها برای بازگشایی معابرو مسیرهای تردد کارخانجات آرد و شرکتهای پخش تامین ارزاق عمومی انجام شده است اضافه کرد: با تعامل واحدهای بزرگ معدنی و تامین چندین دستگاه لودر و کامیون از شرکتهای معدنی استان، نسبت به گشایش مسیرهای مورد نظر اقدام شده است ولی برای استمرار بازبودن معابر نیازمند ایفای نقش جدی‌تر دستگاههای نظیر راهداری و شهرداری‌ها هستیم.

دبیر تنظیم بازار استان گیلان خاطر نشان کرد: کلیه امکانات لجستیکی و معاونین حوزه صمت به صورت آماده باش برای خدمات‌رسانی پای کار هستند و قطعا این نظارت با همکاری مردم تقویت می‌شود.

وی بر گشایش مسیرهای شهرصنعتی رشت و سایر شهرکهای صنعتی توسط دستگاههای متولی مدیریت بحران استان برای پیشگیری از حوادث مشابه سال ۸۳ در حوزه صنعت تاکید کرد و گفت: مسلماّ فعالیت واحدهای صنعتی، ایاب و ذهاب نیروی انسانی و برف روبی از سقف کارخانجات از خسارت‌های محتمل جلوگیری خواهد کرد لذا بازگشایی معابر کارخانجات صنعتی بسیار ضروری است.

مدیرکل صمت گیلان با دستور تشکیل تیم‌های نظارتی متعدد؛ اظهار داشت: همکاران جهاد کشاورزی و شرکت شهرکهای صنعتی، اتاق اصناف و سایر نهادها به صورت میدانی، در موقعیت حضور فعال داشته باشند تا بتوانند با سرعت عمل از بروز هرگونه چالشی پیشگیری نمایند.

وی در پایان به تجهیز و بهره مندی ۲۱۸ واحدخبازی به انرژی وسوخت دوم در مجموع شهرستان رشت اشاره نمود و گفت: ۸۶ واحد خبازی به کپسول گاز LPG و ۱۲ واحد گازوئیل سوز و ۱۲۰ واحد خبازی نیز به موتور برق اضطراری مجهز شده اند.

گفتنی است، بالغ بر ۹۱۴ واحد خبازی و تعداد ۳کارخانه صنعتی تولید انواع آرد در شهرستان رشت فعالیت دارند.

Share