علی مطهری: مشارکت در انتخابات بالاتر از انتخابات ۹۸ خواهد بود

حجاب مسئله اصلی کشور ما نیست | فیلترکردن پلتفرم‌ های خارجی صحیح نیست

سرلیست فهرست «صدای ملت» گفت: اصل فیلترینگ برای بحث‌های اخلاقی و موضوعات امنیتی است؛ پس فیلترکردن پلتفرم‌های خارجی به شکل کنونی صحیح نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خبر آنلاین، علی مطهری، کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز در نشست خبری در خبرگزاری تسنیم، با تبریک میلاد با سعادت حضرت ولی عصر (عج) اظهار کرد: انتخابات پیش‌رو با توجه به شرایط موجود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ با توجه به اتفاقات سال‌های اخیر و شرایط منطقه، میزان مشارکت مردم می‌تواند اثرگذار در تصمیمات قدرت‌های جهانی علیه ایران باشد.

آنگونه که مهر روایت کرده، سرلیست فهرست «صدای ملت» افزود: همه ایران دوستان باید بدون توجه به پیروز انتخابات، مشارکت را اصل و اساس کار خود قرار دهند.

مطهری با اشاره به برنامه فهرست «صدای ملت» پیرامون مسایلی نظیر مدیریت فضای مجازی گفت: ما با این نوع فیلترینگ موافق نیستیم و معتقدیم این نوع فیلترینگ، موجب پایمال‌کردن حقوق مردم می‌شود.

وی ادامه داد: اصل فیلترینگ برای بحث‌های اخلاقی و موضوعات امنیتی است؛ پس فیلترکردن پلتفرم‌های خارجی به شکل کنونی صحیح نیست و هر گونه تصمیم‌گیری در این خصوص، فقط باید در مجلس گرفته شود و شوراهایی مانند شورایعالی انقلاب فرهنگی و شورایعالی فضای مجازی، حق قانون‌گذاری ندارند.

مطهری در بخش دیگری از این نشست خبری با بیان اینکه حجاب، مساله اصلی کشور نیست گفت: اکثریت مردم ما، پوشش را رعایت می‌کنند و من فکر می‌کنم این موضوعی نیست که بخواهیم کشور را درگیر آن کنیم؛ اگرچه در ادارات و دانشگاه‌ها رعایت حجاب و عفاف ضروری است اما پدیده بی‌حیایی و مشکلی تحت عنوان مساله حجاب نداریم.

وی درباره مسایل اقتصادی کشور گفت: به نظرم دو کار در حوزه اقتصادی کشور باید انجام شود، اول استفاده از افراد متخصص و کاربلد و دوم، حل مشکل تحریم است؛ تا زمانی که تحریم وجود دارد شرایط عادی حاکم نخواهد شد؛ توافقی در سال ۱۴۰۰ نهایی شده بود که ما تعلل کردیم و دولت فعلی هم ۹ ماه زمان را از دست داد و با تغییر شرایط جهان، آن توافق تحقق نیافت.

مطهری مدعی شد: در سال‌های اخیر سیاست نگاه به شرق داشتیم و به نوعی در دامان روسیه و چین افتادیم و آن‌ها از این شرایط سوء استفاده کردند؛ درحالی که سیاست اصلی ما، نه غربی و نه شرقی است.

مطهری سیاست ایران در منطقه را خوب ارزیابی کرد و گفت: ما ضمن کمک به غزه، بهانه‌ای هم به غرب برای آسیب به کشور نداده‌ایم و این سیاست خوبی است؛ گروهای مقاومت و حزب‌الله و یمنی‌ها هم عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند اما جای تاسف است که کشورهای اسلامی، عملکرد ضعیفی دراین باره داشته‌اند و صرفا به اعلام تعداد شهدا بسنده کرده‌اند.

سرلیست فهرست انتخاباتی «صدای ملت» با اشاره به رویکرد این فهرست گفت: فهرست «صدای ملت» فهرست مستقلی است و هیچ وابستگی به اصولگرایان و اصلاح‌طلبان ندارد؛ اساسا پیدایش این فهرست هم با مشورت گروه‌های سیاسی اصلاح طلب یا اصولگرا نبود و مذاکراتی هم با دو جناح نداشته‌ایم.

مطهری درباره اینکه رییس مجلس آینده چه کسی خواهد شد گفت: در خصوص ریاست مجلس آینده، خیلی زود است که بخواهیم نظری اعلام کنیم.

وی با اشاره به میزان مشارکت در انتخابات پیش‌رو گفت: با توجه به نظرسنجی‌ها، مشارکت چندان بالا نیست اما از انتخابات دوره قبل (اسفند ۹۸) بالاتر خواهد بود.

مطهری درباره انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز تصریح کرد که از لیست جامعه روحانیت مبارز در تهران حمایت خواهیم کرد و در کل کشور، نظری نداریم.

 

Share