معاون رئیس‌جمهور خبر داد:

اعطای تسهیلات به زنان سرپرست خانوار در دهک‌های ۱ تا ۵ با ضمانت دولت

معاون رئیس‌جمهور گفت: ضمانت زنان سرپرست خانوار در برخی از بانک ها با مشکل مواجه بود که امروز تصویب شد که همه بانک ها موظف هستند این ضمانت را از طرف دولت اعمال کنند و تسهیلات را در اختیار زنان سرپرست خانوار که در دهک های یک تا ۵ هستند با ضمانت دولت قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایلنا، انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به مهم‌ترین کارهای این معاونت گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل لایحه امنیت زنان بود که بعد از ۱۲ سال در این مجلس به نتایج خوبی رسید گرچه نهایی نشده اما مراحل را طی کرده و امیدواریم بهتر از این پیش برود. برنامه هفتم هم شرایط خوبی را برای زنان پیش بینی کرده و امیدواریم آن هم به مرحله نهایی برسد.

وی با اشاره به مصوبات هفته پیش و این هفته هیات دولت گفت: باید بگویم در مورد زنان سرپرست خانوار به حمدالله لایحه‌ای که برای توانمندسازی آن‌ها داده بودیم در نهایت به آیین نامه‌ای ختم شد که پنجره واحد و سامانه‌ای برای زنان سرپرست خانوار تعیین شد که از این طریق همه خدمات و حمایت‌هایی که از زنان سرپرست خانوار می‌شود یکپارچه از طریق این پنجره انجام می‌شود و می‌توانیم وضعیت آن‌ها را بهتر رصد کنیم و ان‌شاالله خدمات بیشتر و بهتری را در بخش‌های مختلف از جمله مشاوره حقوقی، اشتغال و مهارت افزایی و کمک‌های حمایتی به آن‌ها داشته باشیم و همینطور امیدواریم این مساله سامان بهتری بگیرد.

معاون رئیس‌جمهور گفت: ضمانت زنان سرپرست خانوار در برخی از بانک‌ها با مشکل مواجه بود که امروز تصویب شد که همه بانک‌ها موظف هستند این ضمانت را از طرف دولت اعمال کنند و تسهیلات را در اختیار زنان سرپرست خانوار که در دهک‌های یک تا ۵ هستند با ضمانت دولت قرار دهند.

Share