با اعلام سخنگوی ستاد انتخابات گیلان؛

لیست نهایی داوطلبان تاییدصلاحیت شده در گیلان | ۴ داوطلب جدید تائید و ۵ نفر ردصلاحیت شدند

جواد شفیعی ثابت، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات استان گیلان اعلام کرد که با ابلاغ شورای محترم نگهبان ۴۴۵ نفر تائید صلاحیت و ۸۵ نفر در انتخابات مجلس گیلان‌ عدم تائید شدند.

انتخابات 1402 مجلس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جواد شفیعی ثابت اظهار کرد: در پی اتمام مهلت قانونی بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی؛ شورای محترم نگهبان طی ۵ مرحله اسامی تایید صلاحیت شدگان را به ستاد انتخابات ابلاغ کرد که در مجموع به تعداد ۴۴۵ نفر در یازده حوزه انتخابیه گیلان تائید صلاحیت و ۸۵ نفر عدم تائید شدند.

دبیر ستاد انتخابات گیلان گفت: در مرحله آخر ۴ داوطلب جدید تائید صلاحید شدند و ۵ نفر از حوزه‌های انتخابیه رشت-خمام و فومن-شفت و لاهیجان-سیاهکل هم که در مراحل قبل تایید صلاحیت آن‌ها اعلام شده بود؛ با اعلام جدید شورای نگهبان به فهرست‌عدم تائید‌ها اضافه شدند.

جواد شفیعی ثابت سخنگوی ستاد انتخابات استان گیلان گفت: به طور میانگین برای هر کرسی مجلس در استان ۳۴ نفر به رقابت می‌پردازند که بیشترین تعداد داوطلب تایید شده در حوزه انتخابیه رشت و خمام به تعداد ۱۲۸ نفر و کمترین تعداد داوطلب در حوزه انتخابیه صومعه سرا با ۱۶ نفر می‌باشد.

وی با تاکید بر قانونمداری نامزدها گفت: مهلت قانونی تبلیغات به مدت یک هفته و از سوم اسفند آغاز میشود و داوطلبین باید تا ۲۱ بهمن رئیس ستاد خود را به فرمانداری‌ها اعلام کرده و ضمن ثبت منابع تامین مالی هزینه‌های انتخاباتی در سامانه شفافیت، سامانه‌های مجازی تبلیغاتی خود را به فرمانداری رسما اعلام نمایند.

اسامی تائید صلاحیت شدگان جدید عبارتند از آقایان احمد دنیا مالی (انزلی) و محمد بابایی و نادر رسولی (آستانه) و حسنی جوریابی (رشت).

گفتنی است، در لیست نام  امیرحسین علوی و حمید خوش سیرت که پیش از این تائید صلاحیت شده بود نیز دیده نمی شود.

Share