خاموشی صدای ماندگار دوبله

درگذشت و خاکسپاری ناصر طهماسب در سکوت خبری

ناصر طهماسب یکی از صداهای فراموش‌نشدنی و ماندگار دوبله درگذشت.

ناصر طهماسب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ناصر طهماسب گوینده و دوبلور پیشکسوت روز گذشته- یکم دی ماه از دنیا رفت.

شهراد بانکی دوبلور در گفت و گویی با ایسنا این خبر را تایید کرد.

به گفته شهراد بانکی ناصر طهماسب دو هفته قبل دچار سکته مغزی شده و در طول این مدت در بیمارستان بستری بود و روز گذشته یکم دی ماه درگذشت.

مراسم تشیع و خاکسپاری او در سکوت خبری امروز برگزار شده است.

بانکی همچنین درباره مراسم ترحیم ناصر طهماسب بیان کرد که جزئیات آن اعلام خواهد شد.

ناصر طهماسب متولد ۱۳۱۸ در تهران، دوبلور و گوینده سینما، رادیو و تلویزیون بود.

فعالیت خود را بعنوان دوبلور قبل از انقلاب اسلامی شروع کرد سپس سرپرست گویندگان و مدیر دوبلاژ شد و رفته رفته بیشتر صدای او در مستندهای سیاسی شنیده شد.

طهماسب به صورت جدی فعالیت خود را از سال ۱۳۴۰ وقتی ۲۲ ساله بود بعنوان گوینده نقش اول شروع کرد و تا انقلاب ۵۷ در نقش دوبلور فیلم‌های ایرانی و کمتر خارجی فعالیت داشت.

بعد از انقلاب سال ۵۷ بود به عنوان مدیر دوبلاژ و سرپرست گویندگان فعالیت اش را ادامه داد و حالا صدایش یادآوری بازیگرانی چون هارولد لوید، جک نیکلسون، دیوید جانسنو … است.

صدای او در سریال هزار دستان بین سال‌های ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۶ در نقش علی نصیریان بسیار مورد استقبال قرار گرفت اما بیشتر شهرت او در سال ۱۳۷۱ با سریال ارتش سری بود.

صدای وی در نقش فرمانده کسلر ارتش سری و کارتون یوگی بسیار مورد توجه قرار گرفت.

طهماسب در سال ۱۳۶۳ اولین بار، بازیگری را در فیلم راه دوم تجربه کرد، او سپس سال ۸۵ در سریال مرگ تدریجی یک رویا برای تلویزیون بازی کرد.
هنرنمایی در سریال کلانتر ۳ در سال ۸۸ و فیلم من مادر هستم سال ۸۹ به کارگردانی فریدون جیرانی از جمله فعالیت‌های بازیگری‌اش به شمار می‌رود.

Share