نخستین اظهارات محمود دشت بزرگ؛

۴ محوری که مدیرعامل جدید برق منطقه ای گیلان بر اجرای آن تاکید کرد

آیین تکریم و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در سالن اجتماعات پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیین تکریم و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان با حضور، فکور معاون عمرانی استانداری گیلان، اله داد معاون انتقال و تجارت خارجی برق شرکت توانیر، ملا علیا معاون منابع انسانی شرکت توانیر و علی اکبری مدیر کل روابط عمومی شرکت توانیر و در سالن اجتماعات پیامبر اعظم (ص) برگزار شد.

بهمن داراب زاده مدیر عامل سابق شرکت برق منطقه‌ای گیلان در این آیین گفت: از همراهی و همدلی همکاران شرکت برق منطقه‌ای گیلان در دوران مسئولیت خود، نهایت قدردانی و سپاس را دارم. در اقدامات و فعالیت‌های خود در شرکت، همیشه خشنودی دوستان و دوستداران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم شریف را در نظر گرفته بودم و از این منظر، امیدوارم عملکرد و فعالیت‌های انجام شده مورد قبول خداوند قرار گیرد.

محمود دشت بزرگ مدیر عامل جدید شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان در این آیین ضمن قدردانی از تلاش‌های بهمن داراب زاده، گفت: از اینکه در این استان و در خدمت مردم شریف، مهماندوست و انقلابی هستم بسیار بسیار خوشحالم و امیدوارم بتوانم منشا خیر و برکت برای استان و مردم شریف این استان بشوم.

وی افزود: بر اساس سرفصل ها، محور‌ها و خط مشی‌هایی که برای صنعت برق کشور ترسیم و برنامه ریزی شده، در ۴ محور، این استراتژی‌ها و برنامه‌ها را پیگیری و به جد دنبال خواهیم کرد.

محمود دشت بزرگ گفت: اولین محوری که انتظار دارم با جدیت پیگیری شود افزایش ظرفیت نیروگاه‌های تولید برق استان است و ظرفیت نیروگاه‌ها در بخش احداث نیروگاه‌های خورشیدی، نیروگاه‌های مولد مقیاس کوچک باید با جذب سرمایه گذار و با برنامه ریزی علمی، منطقی و مستمر تا حصول نتیجه، پیگیری و دنبال شود.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: توسعه شبکه و ظرفیت منصوبه در بخش خطوط و پست‌های انتقال و فوق توزیع از محورهای دیگری است که برای پایداری شبکه برق استان گیلان باید مد نظر قرار گیرد و با تمام قوا و توان به توسعه شبکه کمک نماییم.

وی افزود: سومین محور، اصلاح الگوی مصرف برق است و محوری است که بسیار مهم و اساسی بوده و باید ضمن استفاده منطقی و هوشمندانه از انرژی برق، زیر ساخت‌ها را متناسب با شرایط، اوضاع و احوال جدید و با توجه به مهاجرپذیر بودن استان که به علت تغییرات اقلیمی اتفاق افتاده در سطح کشور و متفاوت بودن استان از بسیاری جهات با سایر استان ها، توسعه بدهیم.

محمود دشت بزرگ گفت: آخرین محور، کاهش ناترازی تولید و مصرف برق است که با اتمام احداث پروژه‌هایی همچون، پروژه پست ۲۳۰ کیلوولت غرب رشت، خط چهار مداره رشت – پره سر و… در این حوزه نیز شاهد عملکرد خوب و مطلوب خواهیم بود.

وی افزود: در طول دوران مدیریتی خود، از ظرفیت‌های منابع انسانی شرکت استفاده بهینه خواهم داشت. مسئولیت‌پذیری و دست نکشیدن از کارها تا دستیابی به نتیجه لازم، استراتژی و سیاست شرکت خواهد بود.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: کمیته تامین برق در حوزه مشترکان بسیار مهم و اساسی بوده و از افراد دارای مسئولیت در این بخش انتظار می‌رود وظایف خود را به نحو احسن و با پشتکار و تلاش شبانه روزی انجام بدهند.

دشت بزرگ در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: برای انجام مسئولیتم دست کمک و مدد به سوی نماینده ولی فقیه استان، ائمه جماعات استان، نمایندگان مردم شریف در مجلس شورای اسلامی و سایر نخبه‌گان استان دراز می‌کنم تا با تعامل خوب و ارزنده بتوانیم فعالیت‌های خود را به نحو مطلوبی به پیش ببریم و به ثمر برسانیم.

معاون عمرانی استانداری گیلان در این آیین گفت: از تلاش‌ها و اقدامات انجام شده در حوزه برق نهایت قدردانی را دارم. صنعت برق جایگاه مهم و حساسی در بخش‌های مختلف، صنعتی، کشاورزی، خانگی و… دارد و با توجه به نقش انکارناپذیر انرژی برق در زندگی روز مره، انتظار می‌رود که در تولید برق و توسعه تاسیسات و تجهیزات برقی تلاش بیشتری کنیم.

وی افزود: با توجه به نقش و اهمیت روز افزون انرژی برق در تمامی بخش ها، باید با روحیه جهادی، تفکر بسیجی و با انگیزه بیشتر به کارها بپردازیم تا صنعت برق استان در تامین برق مردم شریف استان، موفق‌تر از گذشته باشد.

فکور با مهم دانستن مدیریت مصرف برق، گفت: باید با تمهید ساز و کارهای مناسب، استفاده بهینه از برق را در جامعه فرهنگ‌سازی و نهادینه کنیم تا شاهد استفاده معقول از انرژی برق باشیم.

روانگرد معاون منابع انسانی شرکت برق منطقه‌ای گیلان در این آیین ضمن خیر مقدم وآرزوی موفقیت برای محمود دشت بزرگ، گفت: امروز شرکت برق منطقه‌ای گیلان در نگاه نخبگان وکارشناسان صنعت واستان، به عنوان شرکتی موفق، منظم، قانون گرا وپیشرو در عرصه عمل می‌باشد که این امر محصول تلاش جمعی و گروهی همه نیروهای خادم و زحمتکش شرکت و در راس‌شان مدیر عامل شرکت بوده است.

وی افزود: بهمن داراب زاده در طول دوران مدیر عاملی خود کارهای خوبی در دو بعد سلبی وایجابی انجام دادند: در بعد سلبی از یک سو اسیب شناسانه کاستی‌های دوره مدیریتی مدیران قبلی را سعی کرد شناسایی و برطرف کند واز سوی دیگر خوبی‌های دوران مدیریتی انها را توانست بسط وتعمیق بخشد.
ودر بعد ایجابی هم توانست با فراهم کردن تیم کاری خوب، مجموعه‌ای همدل، همراه و پیشرودر عرصه کار وعمل، فراهم آورد.

معاون منابع انسانی گفت: اهمیت دادن به منابع انسانی و اولویت دادن به آن، توصیه‌پذیر نبودن، اعتقاد داشتن به کار جمعی و گروهی، براساس اصل عدالت در انتصابات رفتارکردن، اهمیت دادن به نظرات کارشناسی، و متواضع بودن در اخلاق فردی وجهادی کار کردن از ویژگی‌های بارز وخوب اقای داراب زاده بود که موجب شد وی بتواند به موفقیت‌های چشم گیری در مسیر تحقق اهداف شرکت، دست پیدا کند.

اله داد، معاون انتقال و تجارت خارجی برق شرکت توانیر در این آیین گفت: با استراتژی و برنامه‌های خوبی که برای عبور از اوج بار سال ۱۴۰۲ تنظیم شده بود، اوج بار سال جاری را با موفقیت سپری کردیم و به توفیق بزرگی در صنعت برق دست پیدا کردیم.

وی افزود: تعاملات و روابطی که با بعضی از کشورها داریم بیانگر این امر است که استفاده بهینه از انرژی برق در کشورمان نهادینه نشده و باید علاوه بر افزایش تولید برق، با انجام کارهای فرهنگی در زمینه مدیریت مصرف برق، فرهنگ استفاده بهینه از انرژی برق را در کشور نهادینه کنیم. اگرچه با اتخاذ راهکارهای تشویق محور در سال جاری و ایجاد انگیزه با دادن بسته‌های تشویقی به بخش‌های مختلف، صنعتی، کشاورزی، خانگی و… به نتایج بسیار خوبی دست یافتیم.

اله داد گفت: با استفاده از ظرفیت و پتانسیل موجود در زمینه استفاده بهینه از انرژی برق در بخش خانگی، از به وجود آمدن چالش برای صنایع که موجب برهم زدن ثبات قیمتی خواهد شد جلوگیری خواهیم کرد.
وی افزود: محمود دشت بزرگ در یکی از بزرگترین شرکت‌های برق منطقه‌ای کشور مشغول به فعالیت بوده و از تجارب ارزنده و خوبی برخوردار است و امیداوریم از ظرفیت، توان و تجربه ارزشمند وی در استان نهایت بهره را ببریم.

معاون انتقال و تجارت خارجی شرکت توانیر گفت: اصلاح و بهینه‌سازی و تعمیر و نگهداری تاسیسات و تجهیزات از اهمیت بسزایی برخوردار است، چرا که جایگزین کردن تاسیسات جدید بجای تاسیسات موجود بسیار سخت و دشوار است.

وی افزود: این مهم با همراهی و همدلی و استفاده از منابع انسانی توانمند و نخبه شرکت برق منطقه‌ای گیلان دست یافتنی است.

در بخش پایانی آئین تکریم و معارفه، لوح سپاس و حکم انتصاب بهمن داراب زاده به عنوان مشاور مدیر عامل شرکت توانیر و حکم انتصاب محمود دشت بزرگ به مدیر عاملی شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان به مدت دو سال اهدا شد.

Share