مدیرکل ثبت اسناد و املاک گیلان خبر داد:

سند مالکیت تالاب عینک رشت به نام سازمان منابع طبیعی صادر شد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان گیلان از صدور سند مالکیت تالاب عینک رشت خبر داد و گفت: پس از سال‌های متمادی اختلاف نظر در مالکیت تالاب این اقدام صورت گرفته است.

تالاب عینک رشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ناصری آذری، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان گیلان از صدور سند مالکیت تالاب عینک رشت خبر داد.

وی افزود: پس از سال‌های متمادی اختلاف نظر در مالکیت تالاب و ادعای اشخاص حقیقی و حقوقی متعدد، با پیگیری مستمر اداره کل ثبت استان و اقدام جهادی ناحیه دو ثبت رشت، به محض وصول مستندات ملی بودن این تالاب به نام سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور سند مالکیت این تالاب صادر و تسلیم خزانه شد.

گفتنی است؛ این تالاب بزرگترین تالاب شهری ایران بوده و اقدام سازمان ثبت اسناد درحالی صورت گرفته که سال گذشته امتیاز انتفاع از تالاب عینک با توافق میان ۲ دستگاه شهرداری و آب منطقه ای و رای دادگستری کل گیلان از آب منطقه ای به شهرداری رشت انتقال یافته بود!

شهرداری رشت از ماه های پیش لایروبی تالاب عینک را آغاز کرده بود و قرار بود با صدور فراخوان سرمایه گذاری نسبت به ایجاد مسیرهای گردشگری، پارک و پیست دوچرخه سواری اقدام کند.

ماده ۱۰ قانون زمین شهری

«از تاریخ تصویب قانون اراضی شهری مصوب ۱۳۶۰ کلیه زمینهای متعلق به وزارتخانه‌ها و نیروهای مسلح و موسسات دولتی و بانکها و سازمانهای وابسته به دولت و موسساتی که شمول حکم مستلزم ذکر نام است و کلیه بنیادها و نهادهای انقلابی در اختیار وزارت مسکن و شهرسازی قرار می‌گیرد».

حالا طبق این قانون آیا منابع طبیعی این تالاب را به راه و شهرسازی و این اداره کل آیا آن را به شهرداری رشت واگذار میکند؟!

Share