معامله‌ای که با حضور به موقع پلیس نافرجام ماند

کشف ۴ دستگاه فلزیاب،۲ دستگاه کوئل قاچاق و دستگیری ۴ نفر در رشت

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان گیلان از کشف ۴ دستگاه فلزیاب، ۲ دستگاه کوئل قاچاق به همراه متعلقات مربوطه در شهرستان رشت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سرهنگ «محمد خوش‌خلقت»، اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز و چپاول میراث پیشینیان همواره در دستور کار مجموعه انتظامی قرار دارد و پلیس در مسیر اجرای قانون با مجرمان و متخلفان به صورت قاطع و قانونی برخورد می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان گیلان با انجام تحقیقات از فعالیت فردی در امر نگهداری و فروش فلزیاب‌های قاچاق در شهرستان رشت مطلع شدند، افزود: با تحت نظر قرار دادن متهم مشخص شد این فرد قصد فروش فلزیاب‌ها را دارد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان گیلان از اعزام پلیس با هماهنگی قضائی به آدرس منزل متهم و کشف ۴ دستگاه فلزیاب، ۲ دستگاه کوئل قاچاق به همراه متعلقات مربوطه حین معامله آن‌ها خبر داد و بیان داشت: کارشناسان ارزش تقریبی این کشفیات را ۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال برآورد کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در این خصوص متهمان ۲۹.۳۳، ۳۶ و ۳۸ساله با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

سرهنگ خوش‌خلقت در پایان با اشاره به عزم جدی پلیس در حراست از میراث فرهنگی و مبارزه با قاچاق اشیاء عتیقه از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را بلافاصله از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

Share