در جلسه کمیسیون حقوقی و قضایی

مصوبه مهم مجمع تشخیص مصلحت؛ ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول تصویب شد

کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام به منظور بررسی طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول، به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای تشکیل جلسه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مجمع تشخیص مصلحت نظام «طرح الزام به ثبت معاملات غیرمنقول» که با اصرار مجلس شورای اسلامی بر مفاد، مورد اشکال شورای نگهبان قرار گرفته بود،با اصلاحاتی تصویب کرد.

در این جلسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع، بررسی طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول که برای تشخیص مصلحت مورد نظر مجلس شورای اسلامی به مجمع ارجاع شده، ادامه یافت.
بنابراین گزارش، تبصره های ۸ و ۱۰ ماده ۱۰ طرح مذکور به عنوان دو مورد باقیمانده از موارد اختلافی میان مجلس و شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت که پس از تبادل نظر و شور اعضا و کارشناسان دستگاه ها، با اصلاحاتی مورد تصویب قرار گرفت.
در این جلسه علاوه بر اکثریت اعضای کمیسیون، وزیر دادگستری، رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، معاون راهبردی قوه قضاییه، معاون حقوقی رئیس جمهور و معاون قوانین مجلس حضور داشتند.
بدین ترتیب کار رسیدگی به طرح مذکور در کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع به پایان رسید که گزارش آن جهت تصویب نهایی تقدیم صحن مجمع می گردد. لازم به ذکر است این طرح در هفت جلسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

Share