مدیرکل صمت گیلان اعلام کرد:

سرمایه‌گذاری ۲۸۰ میلیارد تومانی طرح توسعه دستکش گیلان

حسین فرهیدزاده معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و هیات همراه با اهداف ارزیابی کیفی تولیدات صنایع گیلان و در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان صبح چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۳ از کارخانه دستکش گیلان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، تیمور پورحیدری در حاشیه بازدید از شرکت دستکش گیلان با همراهی معاون وزیر صمت با ذکر اینکه عمده‌ترین مشکل بخش صنایع و تولید مسائل مربوط به تامین انرژی است گفت: تولید کنندگان گیلان همواره در ارائه کیفیت مطلوب تولیدات خود، دغدغه‌مند بوده و صادرات محصولات تولیدی را در هدف گذاریهای خود قرار داده اند.

پورحیدری توضیح داد: مشکلات ارزی در تهیه مواد اولیه وارداتی از دغدغه‌های تولید کنندکان است که در این راستا خواستار نگاه ویژه مسئولان در حمایت از چرخه صنایع گیلان هستیم.

وی تصریح کرد: دستکش گیلان هم اکنون با اشتغالزایی ۳۴۰ نفر و سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بیش از ۵۰ سال سابقه تولید دارد و سی سال است که در حال فعالیت است و طرح توسعه این شرکت با ایجاد اشتغال ۱۵۰ نفر و با سرمایه‌گذاری ۲۸۰ میلیارد تومان در برنامه آتی این شرکت است.

سیاستهای جدید دولتی بر پایه حمایت از تولیدکنندگان

فرهیدزاده معاون وزیر صمت در حاشیه این بازدید در پاسخ به موارد مطرح شده با اشاره به سیاستهای جدید دولتی بر پایه حمایت از تولیدکنندگان و ایجاد ردیف‌های حمایتی ارزی گفت: از طریق مسئولین استانی و مقامات وزارت صنعت، معدن تجارت و اتاق سرمایه‌گذاری پیگر رفع دغدغه‌های صنایع گیلان خواهیم بود.

مدیر کارخانه دستکش گیلان ضمن توضیحات مبسوط در خصوص خروجی هر اتاق و بخش‌های کارخانه گفت: برای بالابردن سطح کیفی محصولات و عنایت به این که این کارخانه به چند کشور از جمله چین و مالزی صادرات دستکش دارد، اتاق فوق تخصصی کنترل کیفی محصول را نیز با بهره گیری از دستگاههای مخصوص در این کارخانه تعبیه کرده است.

گفتنی است با معاون وزیر صمت با همراهی مدیر کل صمت گیلان از سه خط تولید دستکش آشپزخانه، دستکش‌های صنعتی و بافت و تولید دستکش ملانژ بازدید کردند.

Share