محمد دوستار؛

دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان زمینه‌های اشتغال جوانان را فراهم کرده است

دوستار تاکید کرد: یکی از دغدغه‌های بزرگ خانواده دانشجویان و جوانان تحصیل کرده، اشتغال جوانان است که دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در این زمینه، ضمن انعقاد قرارداد‌های مختلف با مراکز علمی، تحقیقاتی و صنعتی، زمینه‌های اشتغال جوانان را فراهم نموده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، پنجاهمین جلسه شورای استانی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی گیلان، رؤسا و مدیران واحد‌های دانشگاهی گیلان در سالن سردار شهید سلیمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، برگزار شد.
در این جلسه دکتر محمد دوستار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ضمن گرامیداشت هفته بسیج، گفت: بسیج شجره طیبه و درختی تناور و پرثمر است که گل‌های آن بوی طراوت و بهار وصل و حدیث عشق می‌دهد و ملتی که در خط اسلام ناب محمدی (ص) و مخالف استکبار جهانی باغشند باید همه افرادش بسیجی باشند.
وی با محکوم نمودن هجوم ددمنشانه اسرائیل به مردم غزه، اظهار داشت: صهیونیست‌ها در اقدامی بی‌سابقه و گسترده علیرغم برخورداری از حمایت‌های تسلیحاتی و مالی آمریکا، باز مجدد عقب نشینی کرده و این ناکامی و شکست از مقاومت خود رخدادی بود که یک پیروزی دیگر به نام ملت فلسطین را رقم زد و انشاالله بزودی صهیونیسم غاصب از صحنه روزگار حذف خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، تعداد دانشجویان این دانشگاه در استان را بیش از ۳۸ هزار نفر خواند و افزود: در سال تحصیلی جدید حدود ۱۱ هزار نفر دانشجو در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری جذب واحد‌های دانشگاهی آزاد اسلامی گیلان شده‌اند که با توجه به سال گذشته، ۱۰ درصد افزایش جذب داشته ایم.
وی ادامه داد: خانواده دانشجویان عزیز ما به دانشگاه آزاد اسلامی اعتماد دارند که این مسئله را می‌توان از بررسی روند صعودی جذب دانشجو از سال ۱۳۸۸ تا این زمان گویای این مسئله خواهد بود که دانشگاه سعی خواهد داشت تا اعتماد خانواده‌ها به این مؤسسه آموزش عالی بیشتر کند و خانواده‌ها با اطمینان بیشتری با توجه به صرف هزینه‌های زیاد نسبت به ثبت نام فرزندان خود اقدام کنند.
دوستار، خواستار شد: ما باید طوری عمل کنیم که خروجی مناسبی از دانشگاه داشته باشیم تا بتوانیم فرزندانی متخصص، توانمند با توجه به ظرفیت‌های داخلی با فرهنگی اسلامی و ارزش‌های اسلامی تحویل جامعه دهیم. فرزندان ما باید جوانانی پایبند به آرمانهای انقلاب اسلامی، خانواده و علاقه‌مند به نظام باشند.
این مقام مسئول، ترسیم نقشه راه برای دانشجویان را توسط مدیران دانشگاه، مهم دانست و خاطر نشان کرد: در دوسالی که بدلیل بیماری کرونا، بدلیل غیر حضوری بودن دانشگاه‌ها و مراکز علمی، این عزیزان در اختیار دانشگاه‌ها نبودند و از این خلاء دشمن استفاده کرد که در عین حال زحمات زیادی در این مدت کشیده شد و تلاش‌های زیادی صورت می‌گیرد تا جوانان بتوانند مسیر رشد و ترقی را طی کنند و هم به خود و خانواده خود آسیب نزنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، ادامه داد: رؤسای واحد‌های دانشگاهی باید نقشه راه را برای دانشجویان طراحی کنند و باید بتوانند تا آنان را خوب پرورش دهند و آینده‌ای روشن برای آنان بسازند.
دوستار تاکید کرد: یکی از دغدغه‌های بزرگ خانواده دانشجویان و جوانان تحصیل کرده، اشتغال جوانان است که دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در این زمینه، ضمن انعقاد قرارداد‌های مختلف با مراکز علمی، تحقیقاتی و صنعتی، زمینه‌های اشتغال جوانان را فراهم نموده است و با طرح پویش، طرح صدرا، جذب دانشجویان بورسیه، ایجاد مدرسه عالی مهارت و دانشکده مهارت، زمینه آموزش فرزندان این مرز و بوم را جهت جذب بازار کار و اشتغال و رشد کشور فراهم کرده است.
وی همچنین ادامه داد: توسط دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، نشست‌های زیادی با مراکز مختلف مانند اتاق بازرگانی برگزار شد که می‌تواند به نوبه خود اتفاقات خوبی را در استان رقم بزند.
دکتر دوستار، کارکردهای فرهنگی را در واحد‌های دانشگاهی مهم دانست و خاطر نشان کرد: توجه به مباحث فرهنگی و کارکردهای فرهنگی در واحد‌های دانشگاهی بسیار مهم است که در این راستا برنامه ریزی و شکل دهی به این مباحث توسط حوزه فرهنگی دانشگاه بوده چرا که اگر مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها برای کارهای فرهنگی وقت نگذارند، دشمن از این فرصت استفاده کرده و روی جوانان کار خواهد کرد.
در ادامه هر یک از حاضرین در جلسه به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

Share