از گروگانگیری تا اخاذی؛

دام پلید مرد هزارچهره برای صاحب شدن خانه ۸۵ میلیاردی!

همه‌‌چیز از روزی شروع شد که مرد کارخانه‌دار تصمیم به فروش خانه ویلایی ۸۵میلیاردی‌اش در شمال تهران گرفت. یک کلاهبردار حرفه‌ای وقتی آگهی فروش این خانه را دید، نقشه کشید هر طوری شده آن را تصاحب کند اما در نهایت دستش رو شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از همشهری، چندی قبل مرد میانسالی که صاحب یک کارخانه بزرگ بود، تصمیم به فروش خانه ویلایی‌اش در شمال پایتخت گرفت؛ چرا که خانواده‌اش از سال‌ها قبل به خارج از کشور مهاجرت کرده بودند و او هم تصمیم گرفته بود نزد آن‌ها برود. مرد کارخانه‌دار آگهی فروش خانه‌اش را در سایت‌ها منتشر کرد و کمی بعد فردی با وی تماس گرفت و در نقش خریدار با او قرار گذاشت و برای انجام معامله راهی خانه وی شد.

«مردی به نام مهران، مرا در خانه‌ام گروگان گرفته و میلیاردها تومان از من اخاذی کرده است.» این گفته‌های مرد کارخانه‌دار در تماس با پلیس۱۱۰ بود. او چند ساعت پس از ملاقات با فردی که قرار بود خانه‌اش را بخرد با پلیس تماس گرفته و مدعی شده بود که قربانی نقشه اخاذی شده است. وقتی ماموارن پلیس در خانه او حاضر شدند، وی گفت: فردی به نام مهران که مدعی بود قصد خرید خانه ۸۵ میلیارد تومانی‌ام را دارد و نماینده حقوقی یک شرکت معتبر بازرگانی است برای معامله به خانه‌ام آمد.

حتی کارتش را به من نشان داد و به قدری خوب صحبت می‌کرد که اصلا به او شک نکردم. چند دقیقه بعد از اینکه وی وارد خانه‌ام شد و فهمید تنها هستم، اسلحه‌اش را روی سرم قرار داد و تهدید کرد که اگر جای طلا و دلارهایم را نشانش ندهم شلیک می‌کند. او سپس دست و پاهایم را با طناب بست و روی دهانم چسب زد. بعد به جست‌وجو در خانه‌ام پرداخت و همه یوروهایی را که داشتم سرقت کرد.

سپس مجبورم کرد با صرافی تماس بگیرم و درخواست دلار کنم. از آنجا که نزد صرافان اعتبار داشتم به آن‌ها زنگ زدم و درخواست ۴۰هزار دلار کردم. اما مرد شیاد به این مبلغ هم اکتفا نکرد. او در مرحله بعد از من خواست تا با طلافروشی تماس بگیرم و ۲۰۰سکه تمام بهار بخرم. وقتی دیدم جانم در خطر است تسلیم شدم و در نهایت بعد از گذشت ۵ساعت، مرد شیاد با تحویل گرفتن سکه‌ها و دلارها مرا رها و خانه‌ام را ترک کرد.

با این شکایت، تحقیقات کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران برای دستگیری گروگانگیر مسلح آغاز شد. با بررسی دوربین‌های مداربسته تصویری از او به‌دست آمد و معلوم شد که وی مجرمی سابقه‌دار است؛ اما روز حادثه تلاش کرده بود با تغییر چهره‌اش راهی خانه گروگان شود ولی با توجه به سوابقش کارآگاهان وی را شناختند و طولی نکشید که مخفیگاه مرد شیاد در یکی از شهرستان‌ها شناسایی و او دستگیر شد. متهم در بازجویی‌ها به گروگانگیری و اخاذی اعتراف کرد و در ادامه تحقیقات مشخص شد که وی یک همدست نیز داشته که او نیز دستگیر شد. به‌گفته سرهنگ مرتضی نثاری، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران، متهمان با قرار قانونی بازداشت شده‌اند و تحقیقات تکمیلی از آن‌ها ادامه دارد.

گفت‌وگو
زندگی لاکچری مرد هزار چهره
مرد شیاد ۴۵ساله است. پیش از این ۳ مرتبه به جرم جعل و کلاهبرداری بازداشت شده و هر بار به طعمه‌هایش خود را فردی ثروتمند و با نام و فامیل جعلی معرفی می‌کرده است.

با مرد کارخانه‌دار چطور آشنا شدی؟
آگهی فروش خانه‌اش را در یکی از سایت‌ها دیدم. اول قصد تصاحب خانه‌اش را داشتم اما بعد نقشه‌ام به اخاذی تبدیل شد.
چطور می‌خواستی خانه‌اش را تصاحب کنی؟
می‌خواستم با جعل مدارک، خانه‌اش را به نام خودم منتقل کنم. از او خواستم سند خانه‌اش را به من بدهد که از شهرداری استعلام کنم اما مخالفت کرد و تصمیم گرفتم نقشه را عوض کنم.
شاکی مدعی است که می‌خواستی او را به قتل برسانی؟
نه اصلا. حتی قبل از اینکه خانه او را ترک کنم، چسب دهانش را باز کردم که خفه نشود.
همه سوابقت جعل و کلاهبرداری است؟
من استعداد خوبی در جعل دارم. از طرفی خیلی خوب صحبت می‌کنم و می‌توانم افراد را فریب دهم. شما الان پای این برگه را امضا کن و بعد ببین چطور می‌توانم امضای شما را جعل کنم. یا جمله‌ای بنویس و بعد تماشا کن که چقدر راحت می‌توانم دستخط شما را تقلید کنم. همین شد که فقط سراغ جعل و کلاهبرداری می‌رفتم. باورتان می‌شود بعضی وقت‌ها حتی اسم اصلی خودم را فراموش می‌کنم چون با هرکس که آشنا می‌شوم یک اسم و فامیل جدید برای خودم انتخاب می‌کنم.
درباره روز حادثه و زمانی که وارد خانه شاکی شدی بگو.
ساعت ۹صبح با اسلحه‌ای که داشتم به خانه‌اش رفتم. آن روز سومین روز ملاقات ما بود. وقتی رسیدم و دیدم نمی‌شود سند خانه‌اش را بگیرم، با تهدید مجبورش کردم که با صرافی و طلافروشی تماس بگیرد و درخواست دلار و سکه کند. با کمک همدستم دلار و طلاها رااز صرافی تحویل گرفتیم و ساعت ۲بعدازظهر بود که از آن خانه خارج شدم. با اموال سرقتی یک خانه بزرگ ویلایی و ۲ خودرو خریدم اما در نهایت دستگیر شدم.

Share