تاثیر اقتصادی «تیلور سوئیفت»

تیلور سوئیفت خواننده زن آمریکایی شخصیت سال تایم ٢٠٢٣ شد

تیلور سوئیفت خواننده آمریکایی، پوتین، شی جین پینگ و باربی را شکست داد و به عنوان شخصیت سال ۲۰۲۳ TIME انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، تیلور سوئیفت خواننده ۳۴ ساله آمریکایی توانست برای آنکه شخصیت سال مجله تایم شود، پوتین، شی‌جین‌پینگ و باربی را شکست دهد و عنوان شخصیت سال ۲۰۲۳ را از آن خود کند. تیلور سوئیفت بابت سبک ترانه‌سرایی، تنوع در موسیقی، بازآفرینی سبک هنری و تأثیرش بر صنعت موسیقی مشهور است. سوئیفت یکی از چهره‌های فرهنگی قابل توجه در قرن بیست و یکم به‌شمار می‌رود.

مدتی پیش نیز اعلام شد قرار است در دانشگاه هاروارد در سال ۲۰۲۴ دوره جدیدی با عنوان «تیلور سویفت و دنیای او» ارائه شود. این دوره توسط استاد، شاعر و منتقد انگلیسی «استفانی ال برت» مدیریت می شود. این دوره تجزیه و تحلیل عمیقی از اشعار و موسیقی تیلور سوئیفت را ارائه می‌کند و آثارش را در چارچوب قوانین ادبی و طیف وسیعی از نویسندگان معتبر قرار می‌دهد. هدف این دوره بررسی تلاقی آثار سوئیفت با آثار ادبی مختلف و بررسی تأثیر او نه تنها در صنعت موسیقی، بلکه بر هنرمندان، نویسندگان و گرایش‌های فرهنگی معاصر است!

تیلور سوئیفت خواننده زن آمریکایی شخصیت سال تایم ٢٠٢٣ شد

تاثیر اقتصادی «تیلور سوئیفت»

تیرماه، فدرال رزرو شعبه فیلادلفیا در گزارش خود از وضعیت اقتصادی فیلادلفیا اعلام کرد تور کنسرت‌های تیلور سوئیفت درآمدهای این شهر را به‌شدت افزایش داده است. به گزارش یواس‌ای‌تودی تور تیلور سوئیفت که از روز ۱۷مارس آغاز شده، تاکنون درآمدهای زیادی را برای اقتصاد ایالات متحده به ارمغان آورده است.

فدرال‌رزور شعبه فیلادلفیا در گزارش خود که به‌صورت خلاصه وضعیت بخش‌های مختلف اقتصاد را در شهرهای سرتاسر ایالات متحده نشان می‌دهد اشاره می‌کند به‌رغم کندی روند بهبود گردشگری در منطقه به‌طور کلی، ماه مه بهترین ماه از منظر درآمد هتل‌ها در فیلادلفیا از زمان شروع همه‌گیری کرونا بود، فدرال‌رزرو در این گزارش اشاره می‌کند علت بروز این وضعیت در فیلادلفیا تا حد زیادی به‌دلیل ورود سیل‌آسای ‌میهمانان برای کنسرت‌های تیلور سوئیفت به این شهر است. سوئیفت در اوایل سال جاری با تور خود، با عنوان اِراس، ورزشگاه فاننشیال فیلد لینکلن در فیلادلفیا را برای کنسرت خود اشغال کرد و در روزهای ۱۲، ۱۳ و ۱۴ ماه مه لیست افسانه‌ای خود متشکل از ۴۴آهنگ را اجرا کرد.

هتل‌ها لبریز از هواداران سوئیفت

حضور تیلور سوئیفت نه تنها در فیلادلفیا بلکه در دیگر شهرها نیز درآمدهای زیادی را برای هتل‌ها ایجاد کرده است. اداره گردشگری و بازاریابی شیکاگو اعلام کرد حضور تیلور سوئیفت در شیکاگو باعث شد رکورد کل اتاق‌های رزرو شده هتل‌های شیکاگو در اوایل ژوئن شکسته شود. این رکورد تنها مربوط به دوران پس از کرونا نبوده است و رکورد کل تاریخ شیکاگو در این زمان شکسته شده بود. بیش از ۴۴هزار اتاق در هتل‌های شیکاگو پیش از کنسرت در شیکاگو رزرو شده بود و ۳۹میلیون دلار درآمد برای هتل‌ها در این مدت برگزار شد. تراکم حضور مسافران برای حضور در کنسرت تیلور سوئیفت در شیکاگو به حدی بود که سایر رویدادهای مربوط به آخر هفته در شیکاگو به خاطر کنسرت تیلور سوئیفت لغو شد.

این استقبال توفانی از تور اراس تیلور سوئیفت را ترغیب کرد تا تور بزرگ خود را ادامه دهد و مکان‌های مختلفی را در اقصی نقاط دنیا به مقاصد این تور اضافه کند. او در توییتر خود نوشت: «بی‌صبرانه منتظر دیدن تعداد زیادی از شما در تور اراس در سال آینده هستم!» مقاصد اضافه شده به تور اراس مقاصدی همچون آمریکای جنوبی، آسیا، اروپا، بریتانیا و استرالیا بخشی را شامل می‌شود که کنسرت سوئیفت در آنها برگزار خواهد شد. دنور در ایالت کلورادو، شهر بعدی است که سوئیفت در آن ظاهر خواهد شد و نمایش‌های او در روزهای جمعه ۱۴ و شنبه ۱۵ژوئیه برگزار می‌شود با این حال با توجه به تمدید این تور در نهایت این تور در ۱۷اوت۲۰۲۴ در لندن به پایان می‌رسد.

فرش قرمز برای تیلور سوئیفت

علاوه بر این فرمانداران ایالات مختلف با توجه به تاثیر اقتصادی مثبت حضور سوئیفت در ایالات مختلف شروع به ارسال درخواست برای حضور او در آن ایالات کرده‌اند. جارد پولیس، فرماندار کلورادو در نامه‌ای که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته است، به سوئیفت قبل از کنسرت‌هایش در دنور به ایالت کلورادو خوش‌آمد گفت و نوشت: «سوئیفتی‌های کلورادو (کسانی که شما را درک می‌کنند) و من، خوشحالیم که شما را در های‌مایل سیتی (لقب دنور) بار دیگر ببینیم.» پولیس با اشاره به دو آهنگ از خواننده به نام‌های «بهترین روز» و «وحشی‌ترین رویاها» نوشت: «مطمئنم بیش از ۱۴۰هزار تماشاگر کنسرت به گذشته نگاه می‌کنند و می‌گویند کنسرت شما بهترین روز بود، درست همچون وحشیانه‌ترین رویاهایشان.»

Share