اولین سفر پس از 22 سال

تصاویر | پوشش متفاوت همسر رئیس جمهور کوبا هنگام ورود به ایران

میگل دیاز کانل، رئیس جمهور کوبا و همسرش شامگاه دوشنبه با استقبال عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و کوبا وارد فرودگاه مهرآباد تهران شدند. پوشش متفاوت همسر رئیس جمهور کوبا هنگام ورود به ایران را ببینید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، «میگل دیاز کانل» رئیس جمهور کوبا یکشنبه شب در بدو ورود به تهران، مورد استقبال بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس کمیسیون مشترک همکاری های ایران و کوبا قرار گرفت.

رئیس جمهور کوبا که به دعوت همتای ایرانی خود به تهران سفر کرده، قرار است صبح دوشنبه در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد بطور رسمی مورد استقبال دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور قرار گیرد.

پس از مراسم استقبال رسمی و معارفه هیئت‌های همراه، ملاقات خصوصی روسای دو کشور، نشست مشترک هیئت‌های عالی‌رتبه و مراسم امضای اسناد و تفاهمنامه‌های همکاری برگزار می‌شود و سپس دو رئیس جمهور در نشست مطبوعاتی مشترک نتایج و دستاوردهای رایزنی‌های فیمابین را تشریح خواهند کرد.

میگل دیاز کانل در جریان این سفر علاوه بر دیدار رسمی با آیت‌الله رئیسی، دیدارهایی نیز با برخی مقامات عالی‌رتبه کشورمان خواهد داشت و از نمایشگاه توانمندی‌ها و آخرین دستاوردهای فناورانه جمهوری اسلامی ایران و نیز انستیتو پاستور که در عرصه‌های پزشکی و دارویی با کوبا همکاری دارد، بازدید خواهد کرد.

پس از سفر فیدل کاسترو رئیس جمهور فقید کوبا در خرداد سال ۱۳۸۰، این نخستین سفر رئیس جمهور این کشور به ایران است.

Share