رشت در مسیر تحول؛

آغاز عملیات اجرایی روگذر حمیدیان رشت | عملیات حفاری و شمع کوبی بسیار حساس است

فرآیند عملیات اجرایی احداث تقاطع غیر همسطح حمیدیان (سردار شهید حق بین) امروز با حضور رحیم شوقی شهردار رشت و اعضای شورا با نخستین شمع کوبی این روگذر آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،  شهردار رشت در جریان بازدید از فرآیند عملیات اجرایی نخستین شمع کوبی روگذر حمیدیان (سردار شهید حق بین) با اشاره به سرعت مناسب اجرای این پروژه اظهار کرد: عملیات اجرایی پروژه نسبت به زمانبندی مقرر جلوتر است.

رحیم شوقی، احداث روگذر حمیدیان (سردار شهید حق بین) را سبب برطرف شدن مشکل مسیر چپ گردها و چراغ راهنمایی و رانندگی این مسیر عنوان کرد و افزود: عملیات اجرایی پروژه با هماهنگی‌های انجام شده و اخذ مجوز‌های لازم از راهنمایی و رانندگی و بدون معارض در حال انجام است.

وی با بیان اینکه عملیات حفاری و شمع کوبی بسیار حساس و زمان بر است، تصریح کرد: پیشرفت عملیات اجرایی پروژه‌ها کمتر توسط عموم مردم قابل مشاهده است و در این راستا برنامه زمانبندی به گونه‌ای تنظیم شده که با حفاری هر دهانه به دهانه دیگر روگذر، عملیات میلگردگذاری انجام شود.

شهردار رشت به استفاده از تیرهای پیش ساخته در احداث روگذر حمیدیان (سردار شهید حق بین) اشاره کرد و گفت: ساخت تیرها همزمان با عملیات اجرایی احداث تقاطع غیر همسطح انجام شده و دهانه به دهانه روی پانل‌ها نصب می‌شود.

تقاطع غیر همسطح یک طرفه حمیدیان (سردار شهید حق بین) به طول ۴۲۰ متر و عرض ۹ متر در بلوار شهید بهشتی واقع شده است که از شمال به تقاطع غیر همسطح شهدای گمنام (یخسازی) و از جنوب به میدان انتظام منتهی می‌شود.

Share