واکنش حماس به حمله جمعه شب رژیم صهیونیستی به نوار غزه

آکسیوس: اسرائیل پس از بن‌بست در مذاکرات درباره اسرا حملات زمینی در غزه را گسترش داد

رسانه آمریکایی مدعی شده در پی به بن‌بست رسیدن مذاکرات بر سر آزادی اسرا از غزه، کابینه جنگی رژیم صهیونیستی پنج‌شنبه شب تصمیم گرفت تا عملیات‌های زمینی خود در غزه را افزایش دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، وبگاه آمریکایی آکسیوس شامگاه جمعه به نقل از ۲ مقام صهیونیستی گزارش داد که مذاکرات در رابطه با آزادی اشخاص به اسارت گرفته شده توسط حماس به بن‌بست رسیده و ارتش این رژیم عملیات در غزه را گسترش داده است.

این در حالی است «موسی ابومرزوق» معاون دفتر سیاسی جنبش فلسطینی حماس امروز (جمعه) به اسپوتنیک گفت: حماس آماده آزادی اسرای غیرنظامی است اما به دلیل حملات اسرائیل به نوار غزه قادر به انجام این کار نیست. ما آماده آزادی همه غیرنظامیان هستیم، اما به وضوح به آنها گفته‌ایم که شرایط روی زمین اجازه نمی‌دهد این اتفاق بیفتد. بمباران، قتل عام و ویرانی شدید وجود دارد.

این عضو ارشد حماس افزود که این جنبش نمی‌خواست از روز اول تشدید درگیری، اسیران غیرنظامی را نگه دارد، اما «شرایط لازم برای بازگشت آنها» مهیا نبود.

به گفته ابومرزوق، رژیم صهیونیستی «پیشنهاد بشردوستانه حماس را رد کرده و در بمباران‌ها حدود ۵۰ نفر از این اسیران کشته‌اند.»

«دنیل هاگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز با اشاره با افزایش حملات هوایی به نوار غزه طی ساعات اخیر عنوان کرد که نیروهای زمینی این رژیم امشب فعالیت‌های خود را «گسترش» خواهند داد.

هاگاری روز جمعه در اظهاراتی مدعی شد: نیروی هوایی به شدت اهداف زیرزمینی را می‌زند.

وی با اشاره به اینکه ارتش رژیم صهیونیستی به حمله به غزه ادامه خواهد داد، بار دیگر از غیرنظامیان فلسطینی خواست تا به جنوب نوار غزه بروند.

این مقام صهیونیستی عنوان کرد: ما آماده دفاع از همه جا هستیم. ما در راستای حفاظت از منافع امنیتی اسرائیل فعالیت می‌کنیم.

جنبش حماس فلسطین حمله هوایی بی ­سابقه جمعه شب رژیم صهیونیستی به نوار غزه و قطع ارتباطات و اینترنت این منطقه را بیانگر نیت اشغالگر برای ارتکاب بیشتر جنایات نسل­ کشی به دور از چشمان مطبوعات اعلام کرد.

این جنبش با صدور بیانیه ای رژیم صهیونیستی، واشنگتن و پایتخت­های کشورهای اروپایی را که از این رژیم حمایت کردند، مسوول کامل سلسله کشتارهای وحشیانه و تبعات آن عنوان کرد.

جنبش حماس در ادامه از کشورهای عربی، اسلامی و جامعه جهانی خواست که مسوولیت خود را برعهده گرفته و فورا برای توقف جنایت­ها و قتل­ عام ­ها علیه ملت فلسطین اقدام کنند.

این جنبش از همه ملت فلسطین در سراسر کرانه باختری، قدس اشغالی و اراضی ۴۸ خواست برای حمایت از غزه و توقف تجاوز و جنگ کشتار جمعی بسیج شوند.

Share