آیت الله فلاحتی در یادواره شهدای جهاد و گردهمایی سنگرسازان بی‌سنگر؛

کوچک جلوه دادن دستاوردهای انقلاب کار دشمن است | کشف‌حجاب کنندگان باید پاسخگوی خون شهدا باشند

نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: در آن روزها، جهادگران در لبیک به ندای امام(ره) در جبهه‌ها حضور یافتند و امروز هم جهادی گسترده‌تر و سخت‌تر با عنوان جهاد تبیین پیش‌روی ماست و جهادگران سعی کنند آن اندیشه‌های پاک و تجربه‌های حضور در جبهه‌ها را به نسل معاصر انتقال دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت‌الله رسول فلاحتی عصر امروز در یادواره شهدای جهاد و گردهمایی سنگرسازان بی‌سنگر استان گیلان با بیان اینکه دیدن یادگاران روزهای نورانی دفاع مقدس آرزوی هر انسانی است اظهار داشت: انقلاب اسلامی هدیه خدا به امت اسلامی و ملت ایران بود و در تاریخ ایران، هیچ روزگاری به‌زیبایی دوران جنگ و انقلاب نیست.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به شیرینی‌ها و تلخی‌های جنگ ۸ساله گفت: در آن دوران پرافتخار و نورانی، شاهد جانفشانی‌های بسیار برای میهن اسلامی و جغرافیای عقیدتی بودیم و در پشت جبهه‌ها هم مردمِ فهیم درکنار هم بودند و برای پشتیبانی از جبهه تلاش می‌کردند که نشان از طلایی بودن آن دوران دارد.

آیت‌الله فلاحتی انقلاب اسلامی را هدیه و امتحان الهی دانست و بیان کرد: خوشا به حال مردان و زنانی که در این امتحان سرافراز بیرون آمدند و اهداف این انقلاب را فهمیدند و از خود و ملت صیانت کردند؛ اما متاسفانه انسان‌هایی هم بوده‌اند که از ابتدا با انقلاب بودند اما در این امتحان مردود شدند و ریزش کردند زیرا در سایه انقلاب فقط به‌دنبال خوراک، پوشاک و مادیات خود بودند و سپس عقب کشیدند و تصورشان این بود که این انقلاب آمده تا زندگی‌مان آباد شود و طبیعی است که چنین تفکری، به خود و باورهایشان صدمه خواهد زد.

امام جمعه رشت با اشاره به اهداف والا و الهی انقلاب اسلامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی به پیروزی رسید تا حکومت منحوس شاهنشاهی ساقط شود و مردم در سایه دین خدا زندگی کنند و سعادتمند شوند و البته انقلابیون واقعی این هدف را درک کردند و جز این نمی‌گویند.

وی یکی از دلایل ریزش برخی انقلابیون را تفکر و نگاه مادی‌گرای آنان نسبت به انقلاب دانست و افزود: جنگ تحمیلی، طوفان عشق و میدان مبارزه دو لشکر ایمان و کفر بود و رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس و جهادگران این عرصه نیز فقط خدا را در نظر گرفتند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه خیلی‌ها امروز درد دین ندارند تاکید کرد: اگر به دنبال سعادت اخروی هستیم باید انقلاب را برای خدا و ارزش‌های متعالی دین بخواهیم.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به روایتی درباره جایگاه جهاد افزود: جهاد دری از درهای بهشت است و واردشوندگان به بهشت به دنیا نمی‌اندیشند چراکه دنیا برای اهالی دنیاست.

امام جمعه رشت دوران دفاع مقدس را زیباترین دوران برای مجاهدان این عرصه دانست و خطاب به جهادگرانِ راه خدا که هشت سال در جبهه‌های جنگ حضور داشتند گفت: میدان جهاد همچنان گشوده است و لذا همان روحیاتی که در آن روزها داشتید در خودتان حفظ کنید و بدانید رزمنده هیچ وقت نمی‌لغزد.

وی با یادآوری تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره جهاد تبیین خاطرنشان کرد: در آن روزها، جهادگران در لبیک به ندای امام (ره) در جبهه‌ها حضور یافتند و امروز هم جهادی گسترده‌تر و سخت‌تر با عنوان جهاد تبیین پیش‌روی ماست و جهادگران سعی کنند آن اندیشه‌های پاک و تجربه‌های حضور در جبهه‌ها را به نسل معاصر انتقال دهند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه دشمن امروز به‌دنبال تطهیر چهره پهلوی است و می‌خواهد بگوید جنگ و ایستادگی مقابل دشمن اشتباه بوده است گفت: کوچک جلوه دادن دستاوردهای انقلاب کار دشمن است.

آیت‌الله فلاحتی ادامه داد: اخیراً تعدادی از جوانان در حوزه پزشکی به نوآوری خوبی رسیدند که سبب اقتدار ایران شد اما دشمن این موفقیت‌ها را در سکوت خبری قرار می‌دهد و لذا باید تلاش شود تا نسل جدید با موفقیت‌ها و خدمات انقلاب آشنا شود؛  خدمات انقلاب را دشمنان بهتر از ما شناختند و در تلاشند تا جوانان‌مان متوجه نشوند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دشمن با پمپاژهای تبلیغاتی، خود را دلسوز مردم جلوه می‌دهد افزود: از خدا بخواهیم که توفیق دهد در تربیت فرزندان‌مان موفق باشیم؛ در روایات آمده، بیش از ۸۰ درصد وظایف تربیتی بر عهده پدران و مادران است اما خیلی‌ها در این حوزه شانه خالی کردند و همه را به حکومت سپردند.

وی اضافه کرد: براساس رصد تعدادی از جوانان کشور، اروپا و غرب روزانه ۱۰ میلیون دروغ علیه انقلاب اسلامی انتشار می‌دهد و جوانان با این حجم از محتواهای دروغ مواجه هستند و لذا وظیفه سوم ما این است که فرزندان‌مان را با فرهنگ جهاد و دفاع مقدس آشنا کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه کوچه و پس کوچه‌های شهرمان مزین به‌نام شهداست و این خیابان‌ها نباید شاهد کشف حجاب و بی‌عفتی افرادی باشد افزود: کشف‌حجاب کنندگان و یاوه‌گویان باید در مقابل این خون‌ها پاسخگو باشند.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اینکه تلاش‌ها و مجاهدت‌های جهادگران، نیروهای مسلح و مردم هیچگاه از اذهان ملت پاک نخواهد شد افزود: جهادگران قدر همدیگر را بدانید و با یکدیگر در ارتباط باشید و سرکشی از خانواده‌های شهدا را فراموش نکنید.

Share