رییس ستاد انتخابات کشور:

داوطلبان باید ۵ سال سابقه کار اجرایی، قضائی و پژوهشی داشته باشند

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه ثبت نام قطعی داوطلبان نمایندگی مجلس از ۲۷ مهر شروع می شود ،گفت: داوطلبان باید ۵ سال سابقه کار اجرایی، قضائی و پژوهشی داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سیدمحمد تقی شاهچراغی رئیس ستاد انتخابات کشور و معاون سیاسی وزارت کشور امروز یکشنبه (۲۳ مهر) در مورد ثبت نام اصلی انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در مقطع اول براساس قانون جدید انتخابات برای اینکه مدارک ارائه شده تطبیق داده شود با دستگاه‌های مربوطه پیش ثبت نام صورت گرفت؛ بر همین اساس شش دستگاه و سازمان به استعلامات پاسخ دادند که ۲۶ مهر این کار تمام می شود و به اعتراضات رسیدگی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ثبت نام قطعی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از صبح ۲۷ مهر شروع خواهد شد و تا سوم آبان از هشت صبح تا ساعت ۱۸ ادامه خواهد داشت، افزود: کسانی می‌توانند در ثبت نام شرکت کنند که در پیش ثبت نام شرکت کرده اند، این برادران و خواهران می توانند در ثبت نام اصلی شرکت کنند.

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: براساس قانون جدید چند نکته وجود دارد که باید به آنها توجه شود. اولا اینکه ثبت نام غیرحضوری است و باید خود را برای ثبت نام آماده کنند، بخشی از اطلاعات در پیش ثبت نام گرفته شده است که در پرسش نامه ثبت شده است و در منظر داوطلبان محترم قرار می‌گیرد و ارائه می شود بخشی از اطلاعات نیز باید جدید وارد شود.

شاهچراغی با بیان اینکه ثبت نام اصلی تقریبا بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ثبت نام زمان می برد، گفت: متقاضیان هر ویرایشی را که می خواهند در همان مرحله ای که وارد سامانه شدند باید انجام دهند چون اگر تایید را کلیک کنند و پرسش نامه انتقال پیدا کند امکان بازگشت وجود ندارد.

وی افزود: در طول دوره ثبت نام اصلی امکان تغییر حوزه انتخابیه وجود دارد و می توانند حوزه انتخابیه را جا به جا کنند. براساس قانون جدید با توجه به مسایل پیرامون شفافیت مالی حتما باید داوطلبان شماره حساب غیرتجاری‌ای را در سامانه بارگذاری کنند که هزینه‌های انتخاباتی الزاما باید از این حساب صورت بگیرد. از طرفی براساس قانون جدید انتخابات متقاضیان حداقل ۵ سال سابقه اجرایی، قضایی، آموزش یا پژوهشی باید داشته باشند.

Share