کشتار دسته جمعی توسط صهیونیستها؛

بمباران یک بیمارستان در غزه | بیش از ۵۰۰ فلسطینی شهید شدند

سخنگوی وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین خبر داد که در جریان بمباران بیمارستان المعمدانی توسط جنگنده‌های صهیونیستی بیش از ۵۰۰ نفر به شهادت رسیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که طبق برآوردهای اولیه، ۵۰۰ نفر از فلسطینیان در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی در غزه به شهادت رسیدند.

شهاب، القدره سخنگوی وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که این اقدام، کشتار دسته جمعی است که در پی این حمله به بیمارستان صورت گرفته است.

همزمان آژانس آنروا وابسته به سازمان ملل همچنین اعلام کرد که ۶ فلسطینی به دنبال بمباران مدرسه این سازمان در اردوگاه آوارگان المغازی در غزه به شهادت رسیدند.

فلسطینیان از شدت بمباران‌ها و بی‌خانمان شدن به مدارس سازمان ملل در نوار غزه پناه آورده‌اند، اما این مدارس هم به وسیله رژیم صهیونیستی بمباران می‌شوند.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که رژیم، در حمله ساعتی قبل به بیمارستان المعمدانی از نوع خاصی از بمب استفاده کرده که قادر به ایجاد هزاران ترکش است!

این خبرنگار گزارش داد بمب مذکور سبک‌تر از بمب‌های دیگر است اما باعث آتش‌سوزی شده و تلفات گسترده‌ای به جا می‌گذارد.

محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان غزه از سوی ایران

ناصر کنعانی  این اقدام را یک جنایت جنگی وحشیانه و نسل کشی توصیف کرد و افزود: رژیم صهیونیستی در تداوم جنایات ننگین خود در حق ملت فلسطین، با ارتکاب این جنایت ددمنشانه و هولناک، یک بار دیگر خوی درندگی و سبعیت خود را به همه جهانیان نشان داد و ثابت کرد که کوچک‌ترین پایبندی به اصول و قواعد حقوق بین‌الملل در زمان جنگ ندارد.

وی عمیق‌ترین مراتب همدردی دولت و ملت ایران با ملت و مقاومت فلسطین به‌ویژه خانواده‌های شهدای این جنایت ددمنشانه را ابراز داشت و افزود: بی شک خون شهدای مظلوم این حادثه، عزم ملت مقاوم و مجاهد فلسطین را در ایستادگی برای پاک کردن سرزمین‌شان از لوث وجود اشغالگران جزم‌تر خواهد کرد.

کنعانی تاکید کرد: انتظار می رود که جامعه جهانی به‌ویژه سازمان ملل متحد و شورای امنیت این سازمان به مسئولیت بین‌المللی خود در بررسی سریع ابعاد این جنایت جنگی و پیگرد قانونی جنایتکاران صهیونیست عمل کنند.

اردوغان: بشریت برای توقف وحشی‌گری بی‌سابقه اسرائیل در غزه اقدام کند

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه به جنایت رژیم صهیونیستی در بمباران بیمارستان المعمدانی واکنش نشان داد.

وی گفت: «حمله به بیمارستانی که زنان، کودکان و غیرنظامیان بی‌گناه را درمان می‌کند، آخرین نمونه از حملات اسرائیل است که از اساسی‌ترین ارزش‌های انسانی خالی است».

رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد: «من از همه بشریت می‌خواهم که برای توقف این وحشی‌گری بی‌سابقه در نوار غزه اقدام کنند».

ارتش رژیم‌ صهیونیستی: هشدار داده بودیم بیمارستان را تخلیه کنید

«آفیخای ادرعی» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در توجیه بمباران بیمارستان المعمدانی که به کشته شدن دست کم ۵۰۰ نفر منجر شده، گفت که پیشتر هشدار داده بودیم که این بیمارستان و پنج بیمارستان دیگر باید تخلیه شود تا حماس از آن به عنوان پناهگاهی برای خود استفاده نکند.

واکنش حماس به جنایت در بیمارستان مرکز غزه

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس با اشاره به جنایت به وقوع پیوسته در بیمارستانی در مرکز غزه، آن را جنایت نسل‌کشی توصیف و خواستار شکسته‌شدن سکوت در مقابله‌ یاغی‌گری‌های اشغالگران شد.

به گفته شاهدان عینی بیمارستان به یک حوض خون تبدیل شده و قربانیان اکثرا از خانواده‌هایی بودند که از نقاط مختلف غزه به اینجا پناه آورده بودند.

Share