شهردار رشت: پل‌سازی تنها طرح روان‌سازی ترافیکی در رشت نیست

از بازگشایی کانال ژ۵ تا پروژه شهید داوودی؛ اقدامات شهرداری برای حل معضل ترافیک

شهردار رشت با تأکید بر اینکه پل‌سازی و طرح میثاق تنها طرح در دست اجرا برای روان‌سازی ترافیکی در رشت نیست، گفت: اجرای پروژه شهید داوودی، اصلاح هندسی و حذف برخی میادین، هوشمندسازی تقاطع‌ها و اتصال میدان لب آب به پروژه رودبارتان از دیگر پروژه‌های روان‌سازی ترافیکی در رشت است که به طور همزمان در حال اجراست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، رحیم شوقی شهردار رشت با اشاره به اینکه شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت برای حل مشکلات ترافیکی، فقط به پل سازی اکتفا نکرده اظهار کرد: بنده پیش از حضور در شهرداری رشت سال‌ها به عنوان مدیرکل دفتر فنی و دبیر شورای ترافیک استان خدمت کردم و قطعاً نظر منتقدان را می‌پذیرم که برای کاهش بار ترافیکی سنگین رشت پل سازی به تنهایی راه‌گشا نیست و بر همین اساس شهرداری و شورای رشت نیز اقدامات ترکیبی را در چند جبهه کاری آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه با همکاری پلیس راهور ۲ میدان رشت برای حل معضل ترافیکی برداشته می شوند، افزود: کار بازگشایی کانال ژ۵ آغاز شده و جاده انزلی به منطقه گلسار و پیله داربن پیربازار متصل و پل پستک نیز تا پایان سال تعریض می‌شود.

به گفته شهردا رشت، علاوه بر اصلاح هندسی و حذف برخی میادین، هوشمندسازی تقاطع‌ها، نصب دوربین‌های کنترل سرعت و کاهش سرعت‌کاه‌های غیر استاندارد از دیگر پروژه‌هایی است که با همکاری بسیار خوب پلیس در حال انجام است.

شهردار رشت با اشاره به آغاز پروژه شهید داوودی در شهر رشت، بیان کرد: این طرح یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شهر رشت است که میدان شهید سرگل رشت را به پیچ سعدی روبری ساختمان نوسازی متصل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در طول مسیر ۸۰۰ متری پروژه شهید داوودی، ۶۰ واحد مسکونی در مسیر پروژه قرار داشتند که نیمی از  منزل ها تملک شده و  یا در شرف تملک و تخریب قرار دارند، گفت: هر هفته یک ملک مورد تخریب قرار خواهد گرفت به طوری که تا پایان سال در صورت همکاری مالکان تملک‌ها به اتمام می‌رسد.

به گفته شوقی با بررسی‌های به عمل آمده ۲۰۰ میلیارد تومان برای تملک و اجرای این پروژه مهم که منجر به کاهش بار ترافیکی شهر می‌شود نیاز است.

شهردار رشت یکی از پروژه‌های دیگر روان‌سازی ترافیکی این شهر را اتصال میدان لب آب به پروژه رودبارتان عنوان کرد و افزود: تملک اراضی این پروژه نیز در دست اجراست و امیدوارم این پروژه در اسرع وقت اجرایی شوند.

وی با تأکید براینکه تلاش برای کاهش بار ترافیکی در نقاط مختلف رشت از رویکردهای محوری شهرداری و شورای اسلامی شهر است، بیان کرد:  سه واحد مسکونی تحت تملک در محدوده خیابان مصباح از لب آب به سمت گلسار، وجود دارد و از مجموع ۵۲ واحد تملکی تنها سه واحد باقی مانده که این واحدها نیز به زودی کار تملک آن انجام می‌شود.

شوقی همچنین از آغاز مذاکرات با سرمایه گذاران برای اجرای پروژه رینگ ۹۰ متری رشت خبر داد و گفت: با همراهی اعضای شورا تا کنون چند جلسه فنی و عمرانی و همچنین نشست با سرمایه گذاران برای اجرای رینگ مذکور برگزار شده که در صورت نهایی شدن به اطلاع مردم خواهد رسید.

شهرداری رشت با اشاره به خرید چند دستگاه اتوبوس جدید در رشت افزود: این خودورها پس از شماره‌گذاری وارد خیابان‌ها می‌شوند؛ ضمن اینکه هوشمندسازی ایستگاه های اتوبوس و استفاده از دوچرخه های اشتراکی در شهر را برنامه ریزی کردیم .

وی با اشاره به میانگین ۵۰۰ تن آسفالت در رشت به صورت روزانه گفت: این میزان از آسفالت روزانه در سطح رشت تقریباً در سال‌های اخیر کم سابقه است که این امر با همکاری صمت، محیط زیست و آب منطقه‌ای برای صدور مجوزهای شن و ماسه امکان‌پذیر شد.

Share