امام جمعه رشت؛

هزینه‌های کشاورز با قیمت فعلی برنج سازگاری ندارد | دولتمردان نگرانی‌های کشاورز را برطرف کنند

امام جمعه رشت با اشاره به مسئله برنج داخلی، خطاب به مدیران و وزرا مربوطه و سازمان‌های تابعه گفت: هزینه‌های کشاورز در مرحله کاشت، داشت و برداشت با قیمت فعلی برنج سازگاری ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رشت در مصلی امام خمینی (ره) با اشاره به خطر نفوذ اندیشه‌های خرافی صهیونیست‌ها اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم، به مسلمانان توصیه کرده تا استحکام در زیربناهای فکری، اجتماعی و سیاسی را جدی بگیرند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع فرماندهان سپاه اشاره کرد و افزود: رهبری در این دیدار، همه مسئولان را موظف به کار جهادی و شبانه‌روزی کردند و فرمودند ما شیب‌های تند را عبور کرده و به قله‌ها نزدیک شده‌ایم و لذا امروز روز خسته شدن و ناامید شدن نیست بلکه روز شوق، امید و حرکت است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به معنای خستگی خاطرنشان کرد: کسی‌که خداوند در زندگی‌اش نباشد و تنها برای دنیا و پر کردن جیب خود می‌کوشد خسته خواهد شد، بنابراین کاری که برای رضای خدا باشد، خستگی ندارد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دشمنان داخلی و خارجی طی ۴۴ سال گذشته، همیشه سعی در نگفتن کارهای بزرگ و بزرگ‌نمایی لکه‌های سیاه کوچک داشتند افزود: امروز رسانه‌های جهانی در مقابل حضور میلیونی مسلمانان و غیرمسلمانان در اجتماع بزرگ اربعین حسینی نیز سکوت می‌کنند و از این حرکت عظیم حرفی نمی‌زنند.

وی با تاکید بر اینکه حرکت و خدمات اخیر دولت سیزدهم باعث عقب‌نشینی آمریکا و هوادانش شد تصریح کرد: بازگشت مقداری از اموال مسدود شده ایران و همچنین پیوستن به شانگهای و بریکس موفقیت بزرگی بود که رسانه‌های خارجی چیزی از آن نمی‌گویند؛ بعضی داخلی‌ها هم که از الفبای سیاست چیزی نمی‌دانند لب به اعتراض گشودند و این کار دشمن است اما بدانند جمهوری اسلامی روز به روز در حال قوی‌تر شدن است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان دلیل برتری امروز ایران را رو به افول بودن صهیونیست‌ها و آمریکا دانست و بیان کرد: هجمه گسترده قدرت‌های پوشالی علیه جمهوری اسلامی نشان‌دهنده قوی بودن جمهوری اسلامی است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در دهه نود هر روز حرف از حمله نظامی به ایران می‌زدند اما امروز می‌گویند با ایران قوی چه کنیم؟ افزود: سیاست و اقتصاد ما به لبخندهای آنان گره نخورده است.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه قوی شدن ایران و رسیدن به قله‌ها به‌معنای نادیده گرفتن مشکلات، عدم توجه به کمبودها و مشکلات ناشی از تحریم‌ها نیست تصریح کرد: جمهوری اسلامی برای رفع مشکلات و کمبودها در حال تلاش است.

وی با اشاره به هجمه‌های فرهنگی دشمن در آشوب‌های چند ماهه گذشته خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی قطعاً در مقابله با هجمه‌های فرهنگی و رفع مشکلات این حوزه نیز موفق خواهد شد و این امر با حمایت‌های آگاهانه مردم تحقق می‌یابد البته دشمن شیطان است و کار شیطان هم وسوسه کردن است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان افتتاح فاز ۱۱ پارس جنوبی را موفقیت بزرگ دولت سیزدهم با اتکا به توانمندی‌های داخلی دانست و بیان کرد: در طول ۲۰ سال گذشته، چندین شرکت خارجی چینی و فرانسوی از جمله توتال برای راه‌اندازی این طرح به ایران آمدند اما سودی برای ما نداشتند اما امروز شاهدیم که این پروژه بزرگ بدون اتکا به متخصصان خارجی بلکه با اتکا به توانمندی‌ها، متخصصان و فناوران جوان داخلی در طول ۲ سال راه‌اندازی شد در حالی‌که ۳ دهه معطل مانده بود.

آیت‌الله فلاحتی به فاجعه کشف گور دسته جمعی کودکان در کانادا اشاره کرد و افزود: آنان که این فجایع را رقم زدند و امروز ادعای حمایت از حقوق کودک و زن دارند، خود جزو بزرگترین دشمنانِ زنان و کودکان هستند اما جمهوری اسلامی و مکتب اسلام بزرگترین طرفدار زنان و حقوق کودکان است.

امام جمعه رشت با اشاره به مسئله برنج داخلی، خطاب به مدیران و وزرا مربوطه و سازمان‌های تابعه گفت: هزینه‌های کشاورز در مرحله کاشت، داشت و برداشت با قیمت فعلی برنج سازگاری ندارد.

وی خواستار حمایت جدی از کشاورزان برنجکار شد و افزود: به صورت تضمینی، برنج را از کشاورز بخرید و نگرانی کشاورز را برطرف کنید؛ به دولت محترم که قطعاً برای حمایت از تولید تدبیر می‌کند توصیه می‌کنم تا برای رفع مشکلات کشاورزان هم تدبیر ویژه شود.

Share