مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گیلان:

تعامل قطعی با مجلس برقرار خواهد بود | انجام فعالیت حزبی با دریافت مجوز

شفیعی با تاکید بر ضرورت داشتن مجوز برای کسانی که در قالب گروه های سیاسی، تشکیلاتی، احزاب فعالیت دارند برای ورود به انتخابات گفت: در همه بخش ها اختلاف سلیقه وجود دارد اما بخاطر منافع مردم، طبق تدبیر مقام معظم رهبری بین سران سه قوا باید «تعامل» باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از شبستان، جواد شفیعی‌ثابت، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گیلان امروز (چهارشنبه، ۳۱ خرداد) در جلسه شورای ادرای آستانه اشرفیه و معارفه فرماندار این شهرستان با گرامیداشت یاد شهید چمران و هفته بسیج اساتید، اظهار کرد: بنا به فرموده این شهید بزرگوار در عین جمال، جلال و در عین جلال باید جمال را دید و این یکی از خصوصیاتی است که می‌بایست مدیران نسل جدید آنرا مد نظر داشته باشند.

وی افزود: ما نیز در شرایط مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی باید همزمان در عین جمال، جلال و در عین جلال، جمال را ببینیم و از همه آنچیزهایی که در ظاهر ممکن است سبب دردسر برای ما شود اما هر کدام از این تهدیدها را به عنوان ظرفیت و فرصت قلمداد کنیم.

شفیعی در ادامه با بیان اینکه دولت «ایران قوی» برخی از ظرفیت‌های به کما رفته را احیا کرده است، گفت: این در حالی است که ما ۹ ماه از سال گذشته را درگیر یک جنگ ترکیبی بودیم که در اوج این جنگ ترکیبی مجازی این تدابیر و دیپلماسی و حضور در عرصه بین المللی خیلی از مسائل را خنثی کرد.

وی همچنین به ضربه سنگین و جدی منافقین طی روزهای گذشته اشاره کرد و بیان داشت: این امر نشان از اقتدار امنیتی، اجتماعی، سیاسی و حتی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران دارد.

شفیعی گفت: در بدترین شرایط تحریم که مهمترین آن بحث روابط مالی با جهان است کشوری همچنان سرپا می‌ماند و مواد اولیه غذایی، زیر ساخت ها، پروژه‌ها و… را انجام می‌دهد، گرچه با سختی‌هایی همراه بوده، اما یک اقتصاد با بنیه خیلی قوی می‌تواند در برابر این حجم حمله اقتصادی دوام بیاورد و در این دوام، یک تدبیر و یک تلاشی پشتش نهفته است.

وی در ادامه به انتخابات اسفند ماه اشاره و اظهار کرد: احتمالا قانون جدید انتخابات را همراه با تفاوت‌هایی نسبت به دوره‌های قبل خواهیم داشت که مهمترین آن بحث تناسبی است که در تهران اجباری اتفاق می‌افتد.

شفیعی توضیح داد: یعنی کسانی که مجوز ندارند و در قالب گروه‌های سیاسی و… فعالیت دارند باید دنبال مجوز لازم باشند و قانونگذار دیگر مماشات نخواهد کرد و با گروه‌های که یکباره و طی روزهای پایانی لیست تعریف می‌کنند و فعالیت سیاسی انجام دهند، همکاری نمی‌کند.

وی اضافه کرد: در این اقدام هر کاندیدا با برگزاری انتخابات تناسبی مجلس فقط می‌تواند در یک لیست نام‌نویسی کرده و آن لیست باید مجوز و شناسنامه داشته باشد.

شفیعی با اشاره به اینکه قانونگذار این اختیار را برای وزارت کشور گذاشته که در سال‌های آینده برای سایر استان‌ها و شهرهای بزرگ هم از این ظرفیت استفاده کند، افزود: لذا جایگاه فعالیت حزبی، تشکلی و کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، جایگاه ویژه‌ای در قانون قرار خواهد گرفت.

وی خاطر نشان کرد: به همه کسانی که در قالب تشکل‌ها و احزاب و… فعالیت دارند توصیه میکنم به اداره کل سیاسی و انتخاباتی تقسیمات کشوری مراجعه و مجوز خود را تمدید کنند.

شفیعی در ادامه با اشاره به یکی از مسائلی که حضرت آقا بر آن تاکید دارند یعنی بحث راهبرد امنیت، مشارکت و سلامت انتخابات، اظهار کرد: قطعا تعامل قطعی با مجلس محترم برقرار بوده و خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری به تعامل سران سه قوه طبق قانون تاکید دارند و اگر این تعامل وجود نداشت باید دوستانه موضوع را حل کنند.

شفیعی با تاکید بر اینکه این میزها و ظرفیت‌هایی که برای ما فراهم شده به جهت خدمت به مردم است گفت: ممکن است در همه بخش‌های اجرایی، نظارتی و امنیتی و… اختلاف سلیقه وجود داشته باشد اما در نهایت بخاطر منافع مردم باید از تدبیر مقام معظم رهبری که به سران سه قوا فرمودند، بهره‌مند شد.

وی ضرورت نقش حداکثری مردم در انتخابات را بحث اساسی و راهبری انتخابات اسفند ماه دانست و خاطر نشان کرد: نقش اساسی، مهم و کارآمدی را شما مسئولان در ارتباط با مردم خواهید داشت.

شفیعی بر آرایش انتخاباتی مناسب در انتخابات امسال نیز تاکید کرد و افزود: تلاش در این اداره کل این است که همه امور در موضوع انتخابات زودتر انجام شود و یکی از کارها عوامل اجرایی هستند که می‌بایست بی‌طرفانه انتخاب شوند.

شفیعی یکی از راه‌های مشارکت حداکثری در انتخابات را تغییر و چیدمان جدید در صندوق انتخابات عنوان کرد و از همه مدیران، دهیاران و شوراهای اجرایی خواست که به مجموعه هیات اجرایی شهرستان‌ها کمک شود تا راهبردهایی که حضرت آقا تکلیف کرده اند، محقق شود.

وی شهرستان آستانه اشرفیه را دارای سابقه دینی، مذهبی، سیاسی ویژه دانست و ادامه داد: همه این فرصت‌ها با تدبیر فرماندار و مدیران شهرستان جاری و ساری شود.

شفیعی در ادامه، «پیگیری» را یکی از روش‌ها و اصل مدیریتی خداوند بیان کرد و گفت: خداوند برای اینکه دین خود را بر روی زمین گسترش دهد ۱۲۴ هزار پیغمبر فرستاد و ما نیز باید در انجام کارها، پیگیری داشته باشیم.

گفتنی است، در این مراسم خسرو آرنگ، با حکم وزیر بعنوان فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه معرفی شد.

Share