نوری پاسخ داد:

هیچ گاز سمی عامل تغییر حالت دانش آموزان نبوده | جای نگرانی برای باز بودن مدارس نیست

نوری با اشاره به اینکه هیچ گاز سمی عامل تغییر حالت دانش آموزان نبوده است گفت: هیچکدام از افراد بستری شده مدت زمان زیادی در داخل بیمارستان نماندند و بعد از مراقبت‌های لازم ترخیص شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، یوسف نوری در خصوص آخرین نتایج به دست آمده از بررسی‌های صورت گرفته از تغییر حالت دانش آموزان گفت: در جلسه روز گذشته‌ای که داشتیم این موضوع اعلام شد که بیش از ۹۵ درصد دانش آموزانی که به مراکز درمانی مراجعه کردند مشکلی نداشتند و به درخواست خودشان بوده است.

وی ادامه داد: بخش عمده دانش آموزان بر اثر جو روانی ایجاد شده و ترس و نگرانی خواستار مراجعه به مراکز درمانی بودند. البته عده کمی هم افرادی بودند که بیماری زمینه‌ای داشتند.

نوری با بیان اینکه خوشبختانه هیچکدام از افراد بستری شده زمان زیادی در داخل بیمارستان نماندند و بعد از مراقبت‌های لازم ترخیص شدند؛ گفت: از اولیا می‌خواهم به اطلاعیه‌هایی که وزارت بهداشت صادر می‌کند توجه کنند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: حضور در فضاهای رسانه‌ای غیر رسمی شتابی به این جو روانی می‌دهد که باعث شده است اولیا بیشتر نگران شوند.

وی افزود: خواهش می‌کنم اولیا و دانش آموزان و حتی همکارانم به اخبار مستندی که از رسانه‌های معتبر کشور منتشر می‌شود توجه کنند. طبیعی است که دشمن توطئه کند که مدارس تعطیل شود و دانش آموزان ما از تحصیل باز بمانند. دیروز هم اعلام کردیم که جای نگرانی برای باز بودن مدارس نیست.

نوری در پاسخ به سوالی در خصوص ماهیت گازهای شناسایی شده و هویت عوامل دخیل در این ماجرا گفت: مسئول اطلاع‌رسانی تعیین شده است. آنچه که باید در این خصوص اطلاع‌رسانی شود از سوی منابع رسمی اعلام خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ گاز سمی خطرناکی در جریان تغییر حالت برخی از دانش آموزان به کار نرفته است. من مجدداً تاکید می‌کنم به جای پرداختن به اخبار شبکه‌های غیر رسمی حتماً به اطلاع‌رسانی از شبکه‌های رسمی توجه کنید.

Share