مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد؛

برپایی ۹۰ ایستگاه صنایع دستی در شهرهای گیلان | میزبانی ۳ هزار واحد گردشگری از مسافران

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از برپایی ۱۴۰۲ سفره هفت سین سنتی در این استان خبر داد و گفت: ۹۰ ایستگاه صنایع دستی در شهرهای گیلان در تعطیلات نوروز برپا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، ولی جهانی ظهر شنبه در مانور خودرویی آغاز عملیات ستاد اجرایی سفر ویژه نوروز گیلان اظهار کرد: بیش از ۳ هزار واحد و تأسیسات گردشگری میزبان گردشگران و مسافران نوروزی در گیلان هستند.

وی از برپایی ۱۴۰۲ سفره هفت سین سنتی در گیلان خبر داد و افزود: این تعداد سفره هفت سین با محوریت حفظ آداب و رسوم گیلان در ایام نوروز برپا می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از برپایی ۳۰۰ جشنواره سنتی و آئینی در نوروز ۱۴۰۲ خبر داد و اضافه کرد: این جشنواره‌ها با محوریت ظرفیت‌های بومی منطقه و با رعایت آداب ماه مبارک رمضان در گیلان برگزار می‌شود.

جهانی ادامه داد: ۹۰ ایستگاه صنایع دستی در شهرهای گیلان در نوروز برپا می‌شود.

وی با اشاره به معرفی رشت به عنوان شهر جهانی صنایع دستی، افزود: برند شهر جهانی صنایع دستی برای رشت می‌تواند برآیند تحولات مثبت در گیلان باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به ورود ۸۶ میلیون مسافر از ابتدای سال تاکنون به این استان، بیان کرد: گیلان با وجود توانمندی‌های گردشگری، تاریخی و طبیعی یکی از مقاصد مهم گردشگران تلقی می‌شود.

Share