نایب‌ رییس شورای شهر خمام انتقاد کرد؛

مدیریت پسماند در گیلان تنها به برگزاری جلسات اکتفا می‌کند | معضل رهاسازی زباله در حاشیه شهرها

ایمان سهیلی، نایب‌رییس شورای اسلامی شهر خمام در رابطه با زباله های شهری بیان کرد: این‌ زیبنده شهری همچون خمام که محل عبور مسافران بوده و دو شهرستان رشت و انزلی را به یکدیگر متصل می‌کند، نیست؛ لذا از مسوولان استانی خواستار رسیدگی به این‌معضل هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، ایمان سهیلی، نایب‌ رییس شورای اسلامی شهر خمام در رابطه با زباله های شهری بیان کرد: این‌ زیبنده شهری همچون خمام که محل عبور مسافران بوده و دو شهرستان رشت و انزلی را به یکدیگر متصل می‌کند، نیست؛ لذا از مسوولان استانی خواستار رسیدگی به این‌معضل هستیم.

نایب‌ رییس شورای اسلامی شهر خمام با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته از سوی شهرداری این‌شهر به‌منظور ساماندهی پسماند و زباله، از رهاسازی زباله روستاهای مجاور و رستوران‌ها، مجموعه‌ها و شرکت‌های خصوصی در حاشیه یا حریم شهر خمام گلایه نمود.

ایمان سهیلی با بیان اینکه مستندات لازم در این‌راستا تهیه شده، ادامه داد: اخیراً یک‌ شرکت هواپیمایی زباله‌های خود را توسط دو کامیون در محدوده کمربندی خمام رها نموده، که چهره زشتی‌ را ایجاد کرده بود.

وی با تاکید بر آنکه در شرایط فعلی پاکسازی زباله‌های رهاشده در حاشیه یا حریم شهر دردسرساز شده و وظیفه پاکسازی را برگردن شهرداری انداخته، اذعان داشت: البته این‌ضعف و انتقاد از مدیریت استانی‌است، که مدیریت پسماند نمی‌تواند دغدغه‌ها و مشکلات مربوطه را حل کرده و تنها به برگزاری جلسات اکتفا می‌کند؛ در نهایت‌هم چالشی‌ را برای شهرها و روستاها به‌وجود آورده است.

Share