توپ در زمین باشگاه نفت افتاد؛

بیانیه سازمان لیگ درباره بازیکن محروم نفت مسجدسلیمان | نتیجه به سود ملوان می‌شود؟

سازمان لیگ فوتبال ایران تاکید کرد مسئولیت ثبت و اجرای محرومیت ها بر عهده باشگاه‌ها است و کلیه مدارک و مستندات موجود جهت بررسی و اتخاذ تصمیمات مقتضی به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارسال گردیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، تیم فوتبال ملوان انزلی روز چهارشنبه هفته قبل در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی برابر نفت مسجد سلیمان با نتیجه ۱ به ۳ شکست خورد و از این مسابقات حذف شد.

باشگاه ملوان پس از این بازی از نفت بابت استفاده غیر قانونی نفت مسجد سلیمان از یک بازیکن شکایت کرد. ملوانی‌ها مدعی بودند علی کیانی‌فر فصل گذشته در دیدار مرحله سوم استقلال خوزستان برابر خلیج فارس ماهشهر به میدان رفته و از زمین مسابقه اخراج شده بود و طبق قانون از نخستین بازی‌اش در جام حذفی امسال محروم بود.

با این حال ابوذر شجاعی مدیرعامل باشگاه نفت مسجد سلیمان در این ارتباط مدعی شده بود مسئولیت اعلام محرومیت‌ها با سازمان لیگ است و توپ را به زمین این سازمان انداخته بود.

سازمان لیگ امروز شنبه با انتشار بیانیه‌ای این موضوع را رد کرد و از ارجاع پرونده این مسابقه به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال خبر داد.

در بیانیه سازمان لیگ آمده است: «در پی شکایت باشگاه ملوان از تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان مبنی بر استفاده از بازیکن محروم در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی و نظر به اظهارات مدیر عامل محترم باشگاه نفت مسجدسلیمان در خصوص به کار گرفتن علی کیانی فر بازیکن باشگاه مربوطه در دیدار مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی برابر ملوان بندر انزلی و ذکر این نکته که نامبرده در فصل گذشته عضو باشگاه دیگری بوده و سازمان لیگ باید به صورت مکتوب پیش از این اطلاع‌رسانی می‌کرد، صرفاً به جهت تنویر افکار عمومی به آگاهی می‌رساند، مطابق کلیه مقررات داخلی و بین المللی از جمله تبصره ۲ از بند ۲ ماده ۴۳ آیین نامه برگزاری مسابقات لیگ برتر و دسته اول و همچنین مفاد ماده ۴۸ آیین نامه انضباطی مسئولیت ثبت و اجرای کلیه محرومیت‌ها اعم از اخطار، اخراج و انضباطی بر عهده باشگاه است.

لذا با وجود مسئولیت کامل باشگاه در خصوص ثبت و اجرای محرومیت‌ها، سازمان لیگ مطابق عرف و به منظور پیشگیری از اشتباهات احتمالی، محرومین فصل گذشته را در ابتدای فصل جاری از طریق سایت خود اطلاع‌رسانی نموده و سپس همان لیست را در جلسه هماهنگی پیش از مسابقات از طریق مسئول برگزاری مسابقه به باشگاه‌ها ابلاغ می‌کند که این امر در جلسه هماهنگی پیش از این مسابقه نیز صورت گرفته و به رویت و تایید مدیر هر دو باشگاه رسیده است و مستندات آن نیز موجود می‌باشد.

شایان ذکر است کلیه مدارک و مستندات موجود جهت بررسی و اتخاذ تصمیمات مقتضی به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارسال گردیده است.»

Share