قالیباف در یادواره شهدای انزلی؛

اتحادیه اروپا مسیر خود را از آمریکا جدا کند | دولت‌های اروپا را حامی‌تروریست معرفی می کنیم

رئیس مجلس با اشاره به اینکه سپاه منحصرترین سازمان ضدتروریستی در منطقه و جهان است، گفت: مجلس دولت‌های اروپایی و ارتش های آنها را حامی تروریست و سازمان تروریستی اعلام می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،

محمدباقر قالیباف عصر پنج شنبه در یادواره امیران، سرداران، فرماندهان و ۴۳۷ شهید شهرستان بندر انزلی با اشاره به اینکه آنچه که امروز در جامعه نیاز داریم مجلس شهدا و یادآوری مسئولیت به مسئولان است، اظهار کرد: ما مکلفیم میراث، یاد و مسیر شهدا و ارزش‌هایی را که شهدا دنبال می‌کردند، دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه باور داشته باشیم که راه موفقیت ما همین مسیر و راه است، گفت: مردم در دفاع مقدس بدون هیچ بهانه و خواسته‌ای داوطلبانه به میدان آمدند و یک سازماندهی مردمی رخ داد، از خانه تا پشت خاکریز و خط مقدم و مردم خودشان این الگو را ساختند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این الگو سابقه قبلی نداشت، افزود: کلام امام راحل خانواده‌ها و جوانان را متحول کرد و همه جانانه به میدان آمدند و تا پای جان پای انقلاب ایستادند.

وی با تأکید بر اینکه امروز برای رهایی از مشکلات و برای اینکه کارآمد باشیم راهی جز این نداریم که مردم ما در صحنه باشند با همان باورهایی که شهدا داشتند، ادامه داد: هر راه دیگری بجز جز مسیر شهدا باشد حتی برای تحول اقتصادی و سیاسی، سیاست خارجی و داخلی و محیط زیست، اشتباه است.

شهدا به ما یاد دادند که اگر بخواهیم، می‌توانیم

قالیباف با اشاره به اینکه شهدا به ما درس اخلاص دادند و یاد دادند که ایراد بی خود نگیریم و بصیرت داشته باشیم، افزود: در تمامی وصیت نامه‌های شهدا اطاعت از ولایت، توجه بهع عفاف و حجاب دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه استکبار ستیزی و خدمت به محرومین و توقع نداشتن از انقلاب در شهدا بود، اضافه کرد: شهدا به ما یاد دادند که هم می‌شود و هم می‌توانیم اگر بخواهیم و باید تلاش کنیم تا آرمان‌ها و باورهای شهدا فراموش نشود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نباید الگوهای دفاع مقدس فراموش شود، تأکید کرد: کسانی که می‌گویند با دنبال کردن دفاع مقدس مشکلات کشور حل می‌شود؟ می گویم بله این نگاه کاملاً متعهدانه و متخصصانه با مدیریت کارآمد است.

وی با بیان اینکه امروز بدون شک جزو ۵ قدرت برتر موشکی دنیا هستیم، گفت: دفاع مقدس ثابت کرد که می‌توانیم آخرین تکنولوژی‌های دنیا را با مردم و فرهنگ شهدا به دست بیاوریم و به اینجا برسیم.

قالیباف با اشاره به اینکه باید برای جوانانمان تبیین کنیم که می‌توانیم اقتصاد و مشکلات آن راحل کنیم اگر بخواهیم، ادامه داد: جوانان امانت ما هستند و ما مکلف به تربیت صحیح آنها هستیم امروز باید فرهنگ شهدا در خانواده، مدرسه و جامعه تبیین شود.

فرهنگ شهدا گره گشا است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این جنگ ترکیبی اگر این فرهنگ را نهادینه نکنیم نمی‌توانیم بگوییم مدافعان و یاران شهدا هستیم، اظهار کرد: فرهنگ شهدا گره گشای مشکلات مادی و معنوی ماست.

وی با اشاره به اینکه ملت نشان داد همیشه اگر فرصت فراهم کردیم و فراموششان نکردیم گره گشا شده اند مثل دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: امروز اگر پایدار هستیم، قوی هستیم به واسطه جانفشانی و پایداری شهدا و نگاه و عملکرد عقلانی شهدا بوده است.

قالیباف با بیان اینکه الگوی مدیریتی ما باید فرهنگ شهدا باشد و برای شکوفاسازی استعدادها باید شایسته سالاری را نهادینه کنیم نه حزب بازی و سیاسی بازی و طایفه بازی ادامه داد: باید به لیاقت‌ها توجه کنیم.

وی با تأکید بر اینکه در این مجالس باید جوانانمان با فرهنگ شهدا آشنا باشند، بیان کرد: در آموزش و پرورش هرکاری انجام دهیم سرمایه گذاری بوده و تربیت مهم‌تر از آموزش است و بر آن تقدم‌دارد.

رئیس مجلس شوری اسلامی با بیان اینکه اگر هنجارهای دفاع مقدس و فرهنگ شهدا را پیش ببریم به سمت خیر عمومی پیش می‌رویم، اضافه کرد: مسلماً امروز در جنگ تنگاتنگ ترکیبی رسانه‌ای و جنگی که ذهن جوانان ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و از سوی دیگر تحریم‌های ناعادلانه اقتصادی می‌توانیم موفق باشیم و حماسه دیگری مثل دفاع مقدس رقم بزنیم تنها شرط آن این است که باور داشته باشیم و فرهنگ شهدا را الگو قرار دهیم.

Share