وزیر اقتصاد اعلام کرد:

پرداخت سود سهام عدالت تا شنبه ادامه پیدا می‌کند

وزیر اقتصاد با اعلام اینکه از روز گذشته پرداخت نیمی از سود سهام عدالت خانوارها آغاز شده گفت :پرداخت سود سهام عدالت تا شنبه ادامه پیدا می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، سید احسان خاندوزی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: از روز گذشته پرداخت نیمی از سود سهام عدالت خانوارها آغاز شدبرای برخی خانوارها به ازای هر نفر ۵۳۲ هزار تومان و برای برخی خانوارها ۶۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر از سوی بانک‌های رفاه، سپه، دی، رسالت، سامان و برخی دیگر پرداخت‌شان تمام شد و تا روز شنبه این پرداخت‌ها ادامه پیدا می‌کند. نیمی دیگر از سود سهام عدالت تا پایان سال یا ابتدای سال ۱۴۰۲ پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به نارضایتی‌هایی که از سقف تسهیلات بانک‌ها از سوی مردم وجود داشت، دولت امروز مصوب کرد رقم ۳۵ هزار میلیارد تومن افزایش سرمایه بانک‌های دولتی به زودی از محل سهامی که دولت از شرکت‌های دولتی در اختیار داشت پرداخت شود. به طور خاص اولین بار در چند دهه اخیر است که جز دو بانک ملی و سپه که تا سطح استاندارد جهانی کفایت سرمایه فاصله دارند، تمام بانک‌ها کفایت سرمایه‌شان تا ۸ درصد بر پایه صورت‌های مالی ۱۴۰۰ افزایش یابد. با این کار بانک‌ها هم در توان تسهیلات دهی به مردم و هم در مراودات بین المللی می‌توانند از این افزایش سرمایه استفاده کنند که اتفاقی خوب در هفته‌ها و ماه‌های آینده خواهد بود. یعنی دولت به جای اینکه این رقم را صرف کسری بودجه خودش کند، صرف افزایش توان تسهیلات دهی شبکه‌های بانکی کرد.

Share