علائم مشکوک به HIV را جدی بگیرید | گروه سنی در معرض خطر

مسعود مردانی گفت: در حال حاضر گروه‌های در معرض خطر بیماری ایدز در کشور شامل گروه سنی ۲۰ تا ۴۰ سال با روابط جنسی محافظت نشده خارج از حریم خانواده هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مسعود مردانی گفت: در حال حاضر گروه‌های در معرض خطر بیماری ایدز در کشور شامل گروه سنی ۲۰ تا ۴۰ سال با روابط جنسی محافظت نشده خارج از حریم خانواده هستند.

وی ضمن ابراز تأسف از اینکه افراد دارای رفتارهای پرخطر اغلب به نشانه‌های اولیه بیماری توجه نکرده و در مراحل پیشرفته بیماری به پزشک مراجعه می‌کنند، افزود: این افراد باید بدانند که بیماری HIV ایدز کشنده نیست و درمان دارد. بسیاری از مبتلایان به ایدز سال‌ها است که تحت درمان قرار دارند و با این بیماری زندگی می‌کنند و تفاوت آن‌ها با سایر افراد این است که باید روزانه دارو استفاده کنند.

این استاد گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به نشانه‌های بیماری، گفت: افرادی که علائمی نظیر کاهش وزن بدون علت، اسهال بدون علت و تب بدون علت را تجربه می‌کنند و دارای رفتارهای پرخطر جنسی، سابقه اعتیاد تزریقی، تزریق خون و فرآورده‌های‌های خونی هستند، مشکوک به این بیماری بوده و حتماً باید برای پیگیری این بیماری به پزشک مراجعه کنند.

Share