براساس ابلاغیه جدید ستاد کل نیروهای مسلح صورت گرفت؛

خبر خوش فرمانده کل انتظامی کشور برای مشمولان غایب دارای والدین ایثارگر

فرمانده کل انتظامی کشور اعلام کرد: براساس ابلاغیه جدید ستاد کل نیروهای مسلح کلیه سربازان غایب حین خدمت می‌توانند از کسر خدمت سربازی والدین ایثارگر خود استفاده کنند و کلیه مشمولانی که در آینده به خدمت سربازی اعزام می‌شوند اعم از غایب و غیرغایب نیز می‌توانند از کسر خدمت ایثارگری والدین استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سردار حسین اشتری در همایش سراسری مدیران و معاونان وظیفه عمومی استان‌ها با تاکید بر اینکه جوانانی که برای خدمت مقدس سربازی به شما مراجعه می‌کنند از بهترین جوانان ایران اسلامی هستند، عنوان کرد: بنابراین بایستی وظایف خود را به عنوان مسئول در قبال این جوانان غیور و رشید به درستی انجام دهیم؛ برای خدمت‌رسانی بهتر و مضاعف ضرورت دارد که از ظرفیت سربازان همچنین برای رسیدن به اهداف مدنظر از جمله برقراری امنیت در کشور بهره لازم را ببریم.

وی در ادامه تاکید کرد: به هر میزان که در راستای بهره بردن از ظرفیت سربازان برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم در انجام مطلوب ماموریت‌ها نیز قطعا موفق خواهیم بود. بایستی برای رسیدن به اهداف مدنظر از نقطه نظرات سربازان، حین و در پایان خدمت و مدیران و فرماندهان به درستی برای رفع نقاط ضعف و مرتفع کردن نقاط قوت استفاده کنیم.

سردار اشتری به حفظ شأن و منزلت سربازان به عنوان فرزندان این سازمان تاکید کرد و گفت: این مهم از جمله موضوعاتی است که بایستی به آن اهتمام ویژه شود در واقع حفظ شأن و منزلت سربازان به عنوان سرمایه‌های عظیم بر عهده ما قرار دارد بنابراین در این راستا ضرورت دارد که سربازان براساس تخصص و مهارتی که دارند در جای درست به‌کارگیری شوند.

وی در ادامه در ارتباط با حقوق سربازان نیز خاطر نشان کرد: حقوق سربازان از دیگر موارد و اولویت‌های مهمی است که با مساعدت‌های مجلس شورای اسلامی، دولت و همچنین پیگیری‌های مجدانه مجموعه انتظامی کشور به نتایج خوبی رسیده به طوری که طی این چند سال حقوق سربازان افزایش چشمگیری داشته است؛ در تلاش هستیم که برای خدمت‌رسانی مطلوب به این عزیزان تمامی مشکلات را با احصاء نقاط قوت و ضعف مرتفع کنیم.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه امروز جوانان عاشق خدمت‌رسانی به ایران اسلامی هستند، تاکید کرد: مهارت آموزی، تخصص گرایی و اشتغال‌زایی مشمولان از جمله مواردی است که بایستی مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد؛ بحمداله در سطح نیروهای مسلح در این رابطه اقدامات چشمگیر و گام‌های بلندی برداشته شده است اما این میزان کافی نیست و بایستی بیش از پیش تقویت شود.

سردار اشتری در ادامه به موضوع هوشمندسازی نیز اشاره کرد و گفت: موضوع هوشمندسازی از دیگر موارد مهم و اولویت داری است که طی سال‌های اخیر اقدامات مطلوبی در این راستا انجام شده است؛ با توجه به اهمیت هوشمندسازی در سازمان وظیفه عمومی فراجا برای تسهیل و تسریع در خدمت‌رسانی بایستی این مهم در راس امور قرار بگیرد.

فرمانده کل انتظامی کشور همچنین عنوان کرد: در راستای هوشمندسازی و رسیدن به اهداف مدنظر بایستی از تمامی ظرفیت‌های موجود در فراجا و همچنین نخبگان برای رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت بهره لازم را ببریم.

سردار اشتری به اهمیت تهیه پیوست رسانه‌ای نیز اشاره و خاطر نشان کرد: لازم است که برای انعکاس خدمت مقدس سربازی به جامعه و همچنین جذب بیشتر جوانان یک پیوست رسانه‌ای تهیه شود این مهم بایستی به عنوان یک اولویت در راستای انجام مطلوب ماموریت‌های محوله در راس قرار بگیرد.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه ما مدافع حقوق سربازان عزیز هستیم، تصریح کرد: امروز سربازان؛ با غیرت، توان دو چندان و اراده قوی در حال خدمت‌رسانی صادقانه هستند ضمن اینکه شاهد نقش تاثیرگذار این عزیزان در انجام ماموریت‌های محوله نیز هستیم.

سردار اشتری ضمن قدردانی از زحمات سربازان عنوان کرد: امید است با بهره بردن از ظرفیت‌های درون و برون سازمانی برای خدمت‌رسانی مضاعف بتوانیم اقدامات مطلوبی انجام دهیم.

در پایان این همایش فرمانده کل انتظامی کشور درباره مشمولان غایب دارای والدین ایثارگر گفت: براساس ابلاغیه جدید ستاد کل نیروهای مسلح کلیه سربازان غایب حین خدمت می‌توانند از کسر خدمت سربازی والدین ایثارگر خود استفاده کنند و کلیه مشمولانی که در آینده به خدمت سربازی اعزام می‌شوند اعم از غایب و غیرغایب نیز می‌توانند از کسر خدمت ایثارگری والدین استفاده کنند.

Share