شطرنجباز ایرانی تغییر تابعیت داد؛

تغییر پرچم یک استاد بزرگ دیگر شطرنج ایران به آمریکا

آتوسا پورکاشیان، قهرمان اسبق شطرنج زنان ایران پرچمش را به آمریکا تغییر داد. وی در تمام این سال‌ها با پرچم ایران در مسابقات شرکت می‌کرد، اما او حالا پرچمش را به ایالات متحده آمریکا تغییر داده و دیگر با پرچم ایران در مسابقات حاضر نمی‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از جماران، آتوسا پورکاشیان که سالهاست در آمریکا زندگی می‌کند، در تمام این سال‌ها با پرچم ایران در مسابقات شرکت می‌کرد، اما او حالا پرچمش را به ایالات متحده آمریکا تغییر داده و دیگر با پرچم ایران در مسابقات حاضر نمی‌شود.

این دومین شطرنجباز نامداری است که با پرچم آمریکا در مسابقات حاضر می‌شود. پیش از این استاد بزرگ الشن مرادی، دومین استاد بزرگ شطرنج ایران که برای ادامه تحصیل به آمریکا رفته بود، پرچمش را به این کشور تغییر داده بود و حتی در مسابقات قهرمانی آمریکا نیز شرکت کرده بود.

آتوسا پورکاشیان دارای درجه استاد بزرگی زنان است و فعالیت‌هایی نیز در زمینه آموزش شطرنج در آمریکا انجام داده است. پورکاشیان در سال ۲۰۰۰ در رده سنی زیر ۱۲ سال قهرمان جهان شد. او همچنین سابقه قهرمانی بزرگسالان آسیا را در کارنامه دارد و در هشت المپیاد جهانی عضو تیم ملی شطرنج ایران بوده است.

Share