رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد:

برای قهرمانی به جام ملت‌های آسیا می‌رویم | فصل آینده لیگ برتر با VAR برگزار می‌شود

رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید، پوست‌اندازی و کنار رفتن برخی بازیکنان باتجربه و قهرمانی در جام ملت‌های آسیا مطالبات او از سرمربی آینده تیم ملی ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به این‌که فدراسیون فوتبال برای جام ملت‌های فوتبال آسیا چه هدفی دارد و چه نتیجه‌ای از نظر فدراسیون رضایت‌بخش خواهد بود؟ گفت: اگر درباره تیم ملی احساسی صحبت کنیم خیلی به جایی نمی‌رسیم. ما مدیر هستیم و باید به دقت گوش بدهیم. ما بی‌خبر از گذشته نیستیم و حال کشور را می‌دانیم. فدراسیون فوتبال برای جام ملت‌های آسیا باید در انتخاب سرمربی دقت کافی را داشته باشد.

وی ادامه داد: ارزیابی ما این است که حتما برای قهرمانی به جام ملت‌های آسیا می‌رویم. هیچ رئیس فدراسیونی دنبال حذف شدن در جام جهانی نیست. مطالبات ما از سرمربی آینده این است که جوان‌گرایی بکند. تیم ما باید پوست‌اندازی کند. بعضی از بازیکنان ما توان کشیدن این بار را ندارند.

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: بازیکن‌سالاری باید از بین برود. بازیکن نباید مربی انتخاب کند. اعتقاد ما این است که این تیم باید قهرمان شود. در جام جهانی هم برای صعود رفته بودیم اما اتفاق رخ نداد. تا دقیقه ۹۹ هم شانس صعود داشتیم. ما برای قهرمانی به جام ملت‌های آسیا می‌رویم اما ممکن است دوم یا سوم شویم.

تاج خاطرنشان کرد: ما همین الان تیم دوم آسیا هستیم و برای یک دوره طولانی در آسیا اول بودیم. ما ان شاء‌الله تلاش می‌کنیم مربی بسیار خوبی انتخاب کنیم.

او در واکنش به انتقادهای تند و تیز جواد خیابانی، مجری شبکه ورزش در واکنش به اینکه چرا کی‌روش بعد از این همه باخت از تیم ملی کنار نمی‌رود؟ ، گفت: در ۲۰۱۸ اگر بازی رده‌بندی وجود داشت، احتمالا ما سوم می‌شدیم. در بدترین حالت چهارم می‌شدیم. روحیه من این است که در غیاب افراد رعایت آن‌ها را می‌کنم. اگر کی‌روش اینجا بود، خودش باید این پاسخ را می‌داد. اگر کی‌روش را نگه داشتیم، از او می‌خواهم که پاسخ سئوالات را بدهد. او باید جواب این سئوالات را بدهد و من نباید جواب‌ها را بدهم. نمی‌دانم چرا حسن باید در بازی باشد و حسین نباشد؟ حتما او اشراف بیشتری روی مسائل فنی دارد.

تاج گفت: کی‌روش یک مطالباتی داشت و می‌گفت اگر نظرتان روی من بود، من این مسائل را می‌خواهم و این بودجه را می‌خواهم. ما دو، سه فیفادی تا آذر ماه سال آینده نداریم. او می‌گفت باید با چند تیم خوب بازی انتخاب کنید. کی‌روش گفت از نظر من کسی که در جام باشگاه‌های اروپا فیکس است قابلیت دعوت شدن دارد. لیگ اروپا لیگی نیست که کسی را به خاطر رفاقت و آشنایی بازی دهد. اگر یک روزی کی‌روش خواست سرمربی تیم ملی شود، باید حتما جواب سوال‌های فنی را بدهد. اعتقاد خودم هم این است که اگر آمریکا را می‌بردیم، خیلی اتفاق خوبی می‌شد.

او در ادامه به عقد قرارداد با یک شرکت خارجی برای وارد کردن سیستم کمک داور ویدیویی به ایران اشاره کرد و گفت: خوشبختانه قرارداد VAR بسته شده است. این سیستم ایرانی نخواهد شد. فیفا شش شرکت را تایید کرده است که یکی اسرائیلی و یکی آمریکایی است و یکی هم در اسرائیل ثبت شده که ما نمی‌توانیم با آن‌ها قرارداد ببندیم و آن‌ها هم نمی‌خواهند. با یکی از این شرکت‌ها خوشبختانه صداوسیمای ما قرارداد دارد و ما هم با آن‌ها قرارداد بستیم. کار را شروع کردیم. می‌توانیم امیدوار باشیم که VAR را داشته باشیم.

تاج در واکنش به این‌که آیا همه باشگاه‌ها باید ورزشگاه خود را به این سیستم مجهز کنند؟ ، اظهار کرد: به باشگاه‌ها گفتم هر ورزشگاهی که VAR نداشته باشد، نمی‌تواند میزبان بازی‌های لیگ باشد و هر باشگاهی این سیستم را نداشته باشد، باید به ورزشگاهی برود که این سیستم را دارد.

همچنین رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که چند دوربین در ورزشگاه‌ها نصبت خواهد شد؟ گفت: درباره تعداد دوربین‌ها بحث داریم که فعلا روی هشت دوربین بحث می‌کنیم. شرکت‌ها برای همه ورزشگاه‌ها یکی است اما ممکن است تعداد دوربین‌ها بین ورزشگاه آزادی و رفسنجان متفاوت باشد. تصورم این است که همه باشگاه‌ها با این شرکت قرارداد می‌بندند. به نظرم این کم‌کاری ما بود که این سیستم را نیاوردیم.

تاج افزود: ما دو دستگاه خودروی ون داریم که اگر هر ورزشگاهی به هر دلیلی تجهیز نشود، این دو دستگاه را به ورزشگاه می‌فرستیم و از این سیستم استفاده می‌کنیم. فصل آینده لیگ برتر حتما با VAR برگزار می‌شود. همین الان داوران ما از حضور در مسابقات بین‌المللی حذف شده‌اند چون دوره VAR ندیده‌اند. این یکی از قول‌های من بود که الحمدلله انجام می‌شود.

او درباره ساخت ساختمان جدید این فدراسیون در آکادمی ملی فوتبال ایران، اظهار کرد: ما در دوره قبل ساختمان PEC را ساختیم. یک زمین استاندارد ساختیم. کی‌روش به همین مسائل انتقاد داشت. الان هم باید ساختمان فدراسیون فوتبال را بسازیم و در همان آکادمی ساختمان خودمان را داشته باشیم. خوشبختانه بنا شده AFC دو میلیون و ۸۰۰ هزار دلار کمک‌هزینه ساخت‌وساز را بدهد. فعلا دنبال راهکاری برای وارد کردن این پول به کشور هستیم.

تاج همچنین درباره گزینه‌های سرمربی‌گری تیم ملی ایران از جمله کی‌روش و برانکو، گفت: کی‌روش و گزینه‌های مختلف را بررسی می‌کنیم. برانکو هم جزو گزینه‌هایی است که مطرح شده است.

او در واکنش به این‌که آیا صحت دارد که میرشاد ماجدی در خلال اردوی تیم ملی جوانان در عمان با برانکو مذاکره کرده است، جواب منفی داد و این مساله را رد کرد.

مجری برنامه هم از ببینندگان خود بابت این‌که تاج به سئوالات مردم پاسخ نداد، عذرخواهی کرد. تاج در پایان برنامه گفت: من از مردم بابت صداوسیما عذرخواهی می‌کنم. ما احساسی درباره سرمربی تیم ملی تصمیم نمی‌گیریم. ما به موقع درباره سرمربی تصمیم می‌گیریم. ما وظیفه نداریم که هر وقت صداوسیما درباره سرمربی سئوال کرد، پاسخ بدهیم.

Share