با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان صورت گرفت؛

افتتاح و بهره برداری از نخستین پایگاه اورژانس بانوان در گیلان

نخستین پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی بانوان در گیلان بصورت رسمی توسط حیدرعلی بالو، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، رییس مرکز اورژلانس پیش بیمارستانی گیلان، مدیر حراست، مدیر روابط عمومی دانشگاه و جمعی از پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی و پرسنل اورژانس بانوان رسماً مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

حیدرعلی بالو، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شروع به کار اولین اورژانس بانوان در شهر رشت خبر داد و افزود: اورژانس پیش بیمارستانی گیلان با دارا بودن ۷۸ پایگاه فعال و ۶۱۵ نفر پرسنل آموزش دیده و مجرب در جای جای استان گیلان اماده خدمت‌رسانی به مردم عزیز است.

بالو ادامه داد: امروز با توجه به ضرورت حضور بانوان اورژانسی جهت امدادرسانی در شرایط بحرانی و اورژانس‌های مربوط به زنان اولین پایگاه اورژانس بانوان در شهر رشت بصورت ۱۲ ساعته شروع به کار کرد.

وی در ادامه افزود: با افتتاح اورژانس بانوان خدمت‌رسانی به بانوان در شهر رشت تسهیل شده و گام بسیار مطلوبی در حوزه درمان پیش بیمارستانی بیماران در استان برداشته شد.

بالو در خصوص نیروهای اورژانس بانوان گفت: تیم اورژانس بانوان متشکل از یک کارشناس پرستاری و یک کارشناس مامایی جهت امدادرسانی در اورژانس‌های احتمالی بانوان در شهر رشت آماده ارائه خدمات هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش تعداد بانوان تحصیل کرده در رشته‌ی فوریتهای پزشکی در کل کشور گفت: امید است شاهد افزایش پایگاه‌های اورژانس مختص بانوان در گیلان باشیم و بتوانیم این خدمات را در جای جای استان عزیزمان توسعه دهیم.

در خاتمه بالو و هیات همراه ضمن بازدید از پایگاه اورژانس بانوان، مرکز ارتباطات، واحد پایش مراقبت‌های بیمارستانی و واحدهای ستادی از نزدیک بازدید به عمل آورد و از نزدیک شاهد زحمات ایشان بود.

Share