قوه قضاییه اعلام کرد:

صدور احکام اولیه دادگاه ناآرامی‌های تهران | یک متهم محکوم به اعدام و حبس برای ۵ نفر

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: پس از برگزاری دادگاه تعدادی از متهمان اغتشاشات در استان تهران، احکام بدوی و اولیه این پرونده‌ها از سوی دادگاه انقلاب صادر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: با دستورات رئیس قوه قضاییه مبنی بر رسیدگی قاطع سریع و بر مبنای عدالت و قانون و بدون هیجان زدگی به پرونده‌های اغتشاشات، در هفته‌های اخیر، روند بررسی پرونده‌های متهمان اغتشاشات اخیر، آغاز و دادگاه متهمان در حال برگزاری است.

برهمین اساس، پس از برگزاری دادگاه تعدادی از متهمان اغتشاشات در استان تهران، احکام بدوی این پرونده‌ها از سوی دادگاه انقلاب صادر شد.

براساس احکام صادره، فردی که یک مرکز دولتی را به آتش کشیده بود، به اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت ملی، محاربه و افساد فی الارض – محاربه از طریق به آتش کشیدن (تحریق و تخریب عمدی) به مجازات اعدام محکوم شد.

همچنین احکام پنج متهم اغتشاشات اخیر نیز توسط شعبه پانزدهم و بیست و هشتم دادگاه انقلاب صادر شده است.

این متهمان براساس اتهاماتی از قبیل اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم برضد امنیت ملی و اخلال در نظم و آسایش عمومی، به مجازات‌های حبس از ۵ تا ۱۰ سال محکوم شده‌اند.

آرای صادره بدوی بوده و قابل اعتراض در دادگاه تجدیدنظر خواهد بود.

همچنین به دلیل قطعی نشدن احکام صادره، براساس قانون، جزییات پرونده قابل انتشار نیست که پس از قطعی شدن احکام در دادگاه تجدید نظر جزییات آن‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

Share