سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس؛

فقط دانشجویان و دانش‌آموزان مرتبط با شبکه‌های معاند خارج از کشور در بازداشت هستند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در حوزه دانش آموزی و دانشجویی به ندرت بازداشتی داریم و جز موارد خاصی که ارتباط با برخی شبکه‌های معاند خارج از کشور داشتند، بازداشتی نداریم که آن هم با اسناد و مدارک، دوستان افراد را فراخوانده‌اند و در حال بازجویی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رضا حاجی‌پور، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایلنا در رابطه با پیگیری‌های این کمیسیون پیرامون بازداشت برخی دانش آموزان و تعداد آن‌ها گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی، ریاست کمیسیون و اعضای کمیسیون و حتی من به عنوان سخنگو، همگی با مذاکراتی که از طریق کمیسیون با دادستان کشور داشتیم، متوجه شدیم که بازداشتی دانش آموزی آنچنانی نداشتیم.

حاجی‌پور افزود: اکثر کسانی که امروز بازداشت شده هستند، جزو افرادی محسوب می‌شوند که دانش آموز و دانشجو هم نیستند و تحت تاثیر رسانه‌های خارجی بودند و متاسفانه بیرون آمدند و خیلی از آن‌ها ابراز پشیمانی کرده‌اند.

وی تصریح کرد: در حوزه دانش آموزی و دانشجویی به ندرت بازداشتی داریم و جز موارد خاص که ارتباط با برخی شبکه‌های معاند خارج از کشور داشتند، بازداشتی نداریم که آن هم با اسناد و مدارک، دوستان افراد را فراخوانده‌اند و در حال بازجویی هستند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دادستان تهران، قوه قضاییه و رئیس قوه مقننه و مجلس و کمیسیون و همه نمایندگان در کنار مردم هستند.

گفتنی است؛ یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش اخیرا در قالب گفت‌وگویی، در پاسخ به سوالی در رابطه با اعتراضات خیابانی اخیر و بازداشت دانش‌آموزان گفته بود: دانش آموزی در زندان نداریم و مواردی هم اگر بازداشت باشند برای بحث اصلاح و تربیت است که در مرکز روان‌شناسی هستند و دوستان کارشناس، کارشان را انجام می‌دهند تا بعد از اصلاح به محیط مدرسه برگردند.

او در بخش دیگری از توضیحاتش درمورد تعداد دانش آموزان بازداشتی نیز بیان کرده بود: تعدادشان زیاد نیست و نمی‌توانم آمار دقیقی از تعدادشان بدهم.

Share