آنها در سن و سالی نبودند که از روی عناد کاری انجام دهند

آیت الله سعیدی: حضور بسیاری افراد در اغتشاشات صرفاً به خاطر روحیه جستجوگر جوانی است

تولیت حرم حضرت معصومه (س) گفت: در اغتشاشات اخیر بیشتر افرادی که در خیابان ها حضور داشتند در سن و سالی نبودند که از روی عناد کاری انجام دهند بلکه روحیه جستجوگری که در تمام انسان ها وجود دارد و در جوانان با شدت بیشتری وجود دارد باعث شد که در خیابان ها بیایند و برخی کارها را انجام دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، آیت الله سیدمحمد سعیدی در نشست کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش که شامگاه چهارم مهر با حضور مسئولان نهادهای حوزوی و آموزش و پرورش در محل این ستاد برگزار شد، عنوان کرد: امام رضا (ع) فرمودند خدا رحمت کند کسی که امر ما را احیا کند؛ از ایشان سؤال شد که احیاء امر شما چگونه است؟ فرمودند علوم ما را یاد بگیرند و به دیگران منتقل کنند.

وی با بیان اینکه امام رضا (ع) در ادامه فرمودند اگر مردم کلام زیبای ما اهل بیت را بشناسند از ما تبعیت می‌کنند، افزود: این فرمایش امام رضا (ع) فرصت است از این جهت که کلام اهل بیت (ع) جاذبه دارد و اگر به مردم بگوییم متابعت می‌کنند ولی تهدید هم هست زیرا اگر می‌بینیم که مردم متابعت نمی‌کنند به خاطر این است که ما به خوبی ابلاغ کلام اهل بیت را انجام نداده‌ایم.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) گفت: در اغتشاشات اخیر بیشتر افرادی که در خیابان‌ها حضور داشتند در سن و سالی نبودند که از روی عناد کاری انجام دهند بلکه روحیه جستجوگری که در تمام انسان‌ها وجود دارد و در جوانان با شدت بیشتری وجود دارد و باعث شد که در خیابان‌ها بیایند و برخی کارها را انجام دهند.

وی ابراز کرد: آموزش و پرورش با نوجوانان و جوانانی سر و کار دارد که نه می‌تواند روحیه جست و جوگری آنان را سرکوب کند و نه می‌تواند آنان را رها کند بلکه باید راهی را در بین این دو راه انتخاب کنید و آموزش‌ها حساب شده باشد تا در تربیت نسل آینده مؤثر باشد.

سعیدی تصریح کرد: در مباحث تربیتی همیشه اینطور نیست که با دانسته‌های خود افراد را تربیت کنیم بلکه گاهی با ندانسته‌ها هم می‌توانیم افراد را تربیت کنیم به این صورت که اگر بگوییم جواب سؤال تو را نمی‌دانم و باید مطالعه کنم به مخاطب شخصیت می‌دهیم و جواب ما تأثیر بیشتری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه از فضای مجازی نباید خیلی بترسیم، گفت: اگر ما حرفی برای گفتن داشته باشیم و کلام اهل بیت را درست به مردم بگوییم مردم از کلام زیبا متابعت می‌کنند زیرا حق با کلام اهل بیت (ع) است.

Share