مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو خبر داد:

“‌ری‌را‌” سال آینده به بازار عرضه خواهد شد | تولید با دو مدل گیربکس دستی و اتوماتیک

مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو گفت: ‌خودروی “ری‌را ” در سال ۱۴۰۲ به مرحله تولید انبوه می‌رسد و به بازار عرضه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از تسنیم، محصول جدید شرکت خودرو سازی ایران خودرو با نام “‌ری‌را‌” که برگرفته از یکی از اشعار نیما تحت همین عنوان است باحضور استاندار مازندران و مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو در خانه نیما یوشیج در روستای یوش از توابع شهرستان نور معرفی شد. ‎

مدیرعامل ایران خودرو در آیین معرفی آخرین محصول این شرکت در خانه نیما در روستای یوش شهرستان نور، خاطر نشان کرد: ری‌را خودروی جدیدی است که توسط ایران‌خودرو تولید و به بازار عرضه خواهد شد. این خودروی کراس اوور بر اساس پلتفرم “IKP1” شرکت پژو-سیتروئن ساخته و توسعه خواهد یافت.

خطیبی در ادامه گفت: ماشین “ری‌را” با دو موتور متفاوت به بازار عرضه خواهد شد. اولین موتوری که در این ماشین استفاده خواهد شد از نوع (TU5) با حجم ۱.۶ لیتر است که می‌تواند ۱۱۳ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۴۴ نیوتن‌متر تولید کند. در این خودرو از دو مدل گیربکس دستی و اتوماتیک استفاده خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: موتور دیگری که در ماشین ری‌را استفاده شده، موتور (EF7) است. این موتور در نمونه‌های فول آپشن خودروی ری را استفاده خواهد شد. موتور (EF7) که به آن (TCV) پلاس نیز گفته می‌شود ۱۶۴۵ سی‌سی حجم دارد. این موتور می‌تواند ۱۶۸ اسب بخار را در دور موتور پنج هزار دور در دقیقه تولید کند. همچنین این موتور می‌تواند گشتاور ۲۴۵ نیوتن متر را در دور موتور ۱۶۰۰ تا ۴۵۰۰ دور در دقیقه تولید کند.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو تصریح کرد: این خودرو در سال ۱۴۰۲ به مرحله تولید انبوه می‌رسد و به بازار عرضه خواهد شد.

Share