مدیرعامل آب منطقه ای گیلان تشریح کرد؛

گزارشی از سد لاستیکی شاخرز صومعه سرا و سد لاستیکی خالکایی ماسال

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از نزدیک پروژه احداث سد لاستیکی خالکایی شهر ماسال و همچنین پروژه سد لاستیکی شاخرز صومعه سرا را مورد بازدید قرار داد و بر لزوم تسریع در اتمام و بهره بهرداری این پروژه ها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا؛ وحید خرّمی مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان در جریان بازدید از کارگاه سد لاستیکی خالکایی ماسال گفت: هدف ازساخت این سد، بالا بردن تراز آب به منظور انتقال آب مازاد به کانال فومنات، تثبیت بستر رودخانه و جلوگیری از پدیده کف‌کنی، پرورش آبزیان و اهداف گردشگری و تغذیه آبهای زیرزمینی است.

وی با اعلام پیشرفت حدود ۸۶ درصدی سد لاستیکی ماسال بر ضرورت شتاب در انجام عملیات اجرایی این سد تاکید کرد و افزود: عملیات نصب لاستیک هم اکنون در این سد در حال اجرا است که بزودی به اتمام می‌رسد.

گفتنی است، سد لاستیکی ماسال با حجم تنظیم سالانه حدود ۱۷ میلیون متر مکعب آب و حجم مخزن ۱۲۰ هزار متر مکعب، باعث بهبود آبیاری ۹۲۵ هکتار از اراضی شالیزارهای پایین‌دست می‌گردد.

اتمام عملیات نصب لاستیک بر روی سد لاستیکی شاخرز صومعه سرا

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان همچنین در بازدید از سد لاستیکی شاخرز صومعه سرا گفت: عملیات نصب لاستیک در این سد به پایان یافته و این پروژه از پیشرفت فیزیکی ۷۶ درصدی برخوردار می‌باشد.

خرّمی بیان داشت: ساخت سد لاستیکی شاخرز صومعه سرا، باعث بهبود آبیاری ۸۴۰ هکتار از زمین‌های پایین دست این منطقه خواهد شد.

شایان ذکر است، مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان ضمن بازدید از طرح سدهای لاستیکی تولم شهر صومعه سرا و خالکایی ماسال، در جلساتی که با حضور معاون طرح و توسعه، نمایندگان مجری و عوامل کارگاهی و مشاورین این پروژه‌ها برگزار شد، بر برنامه ریزی دقیق و تسریع در اتمام و بهره بهرداری آن‌ها تاکید کرد.

Share