از هفته چهارم رقابت ها؛

ملوان ۱- ذوب‌آهن ۱؛ قوی سپید همچنان در انتظار پیروزی در لیگ برتر

مسابقات تیم‌های ملوان بندر انزلی با ذوب آهن اصفهان از هفته چهارم لیگ برتر فوتبال از ساعت در ورزشگاه زنده یاد سیروس قایقران بندر انزلی با تساوی به پایان رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ذوب‌آهن در حالی که با یک گل از حریف پیش بود در نهایت با نتیجه ۱-۱ بازی را به پایان رساند.

از هفته چهارم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور جام خلیج فارس امشب تیم ملوان بندر انزلی در ورزشگاه زنده یاد سیروس قایقران این شهر برابر تیم ذوب آهن اصفهان به تساوی یک- یک رضایت داد.

گل های این دیدار را آرمان قاسمی در دقیقه ۳۹ از روی نقطه پنالتی برای ذوب آهن اصفهان به ثمر رساند و برای ملوان بندر انزلی هم مهدی مومنی در دقیقه ۵۳ گلزنی کرد.

به نقل از “ورزش سه”، تیم فوتبال ملوان انزلی که پس از قهرمانی در لیگ یک و راهیابی به لیگ برتر هنوز موفق به کسب پیروزی نشده و تنها یک مساوی داشته و دو شکست را تجربه کرده، امروز در نخستین دیدار که میزبان هواداران خودی است، به مصاف ذوب‌آهن رفته و امیدوار به گرفتن سه امتیاز خانگی است، اما در آن طرف شاگردان مهدی تارتار با سه مساوی متوالی به استقبال این دیدار آمده‌اند و نمی‌خواهند روند شکست‌ناپذیری آنها قطع شود.

هفته چهارم لیگ برتر؛ سه‌شنبه: ۱۴۰۱/۰۶/۰۸
ورزشگاه: زنده‌یاد سیروس قایقران/ تماشاگر: ۶ هزار نفر
داور:: علی بای/ کمک‌ها: محمد هاشمی‌نسب و دانیال باشنده/ داور چهارم: مهرداد خسروی/ ناظر: رحیم رحیمی‌مقدم

کارت زرد
ایمان صادقی(۳۳)- سعید کریمی(۷۳) از ملوان
محمدعلی فرامرزی(۴۱)- محمدرضا سلیمانی(۸+۴۵) از ذوب آهن

ملوان انزلی:
ایمان صادقی، مجید عیدی، سعید کریمی، مصطفی نائیج پور، پدرام قاضی پور،میلاد شعبانلو (۴۶- مهدی مومنی)، صادق بارانی، مسعود زائر کاظمینی، میلاد جهانی (۷۰- محمد قادری)، مهران احمدی (۷۰- اکبر ایمانی)، سجاد بازگیر (۸۲- پرهام صیاد)
سرمربی: مازیار زارع

ذوب آهن اصفهان:
حبیب فرعباسی، امیر حسین صدقی، حامد نور محمدی، پوریا پورعلی،ممسعود ابراهیم‌زاده(۱۶- محمدعلی فرامرزی)، سجاد آشوری (۸۸- شهرام سالاری)، آرمان قاسمی، امیرحسین جدی (۴۶- امین درویشی )، محمد حسین اسلامی، سجادجعفری (۶۶- صادق صادقی)، محمدرضا سلیمانی (۶۶- نادر محمدی)
سرمربی: مهدی تارتار

شرح گل

ملوان صفر – ذوب‌آهن ۱ (آرمان قاسمی – دقیقه ۳۹): پس از اعلام پنالتی روی سلیمانی مهاجم ذوب‌آهن، آرمان قاسمی پشت توپ ایستاد و موفق شد با فریب ایمان صادقی، دروازه حریف را باز کند.
ملوان ۱- ذوب آهن ۱ (مهدی مومنی – دقیقه ۵۳): ارسال توپ از جناح چپ روی دروازه ملوان در حالی که مدافعان ذوب‌آهن از زدن ضربه سر ناکام ماندند، با ضربه سر مهدی مومنی وارد دروازه ذوب‌آهن شد.

لحظات حساس
دقیقه ۵: نفوذ تند و تیز مجید عیدی از جناح راست زمین راه به جایی نبرد و توپ ارسالی توسط او به بیرون رفت.
دقیقه ۱۳: شوت محکم میلاد جهانی دقت لازم را نداشت و با فاصله زیادی از کنار دروازه ملوان به بیرون رفت.
دقیقه ۲۹: ارسال صادق بارانی به محوطه جریمه را فرعباسی برگرداند.
دقیقه ۴۵+۱: شوت تماشایی زائر کاظمین از زاویه بسته به تیرک دروازه ذوب‌آهن خورد که توپ دوباره در اختیار بازیکنان ملوان قرار گرفت اما نتوانستند استفاده کنند.
دقیقه ۴۷: شوت مهران احمدی با اختلاف کم از کنار دروازه ذوب‌آهن به بیرون رفت.
دقیقه ۶۷: پرتاب بلند نادرمحمدی با ضربه امیرحسین صادقی در دهانه دروازه همراه شد که این توپ با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.
دقیقه ۸۰: شوت سجاد آشوری با پای راست در اختیار ایمان صادقی دروازه‌بان ملوان قرار گرفت.
دقیقه ۸۹: اسلامی پس از دریبل دو بازیکن ملوان شوت خود را به سمت دروازه زد که توپ به تیرک خورد و با بدشانسی تبدیل به گل نشد.
دقیقه ۹۰: یک موقعیت دیگر برای ملوان که این بار ایمان صادقی با واکنش خود مانع از گلزنی شد.

درحاشیه
* در دقیقه ۱۰ صحنه مشکوک به خطا پشت محوطه جریمه ذوب‌آهن را علی بای خطا اعلام نکرد، اما کمک داور دوم پرچم زد تا یک خطا به سود ملوان گرفته شود.
* تماشاگران ملوان انزلی برای نخستین بار در این فصل اجازه حضور در ورزشگاه را پیدا کردند. آنها در دیدار با استقلال از تماشای بازی محروم بودند.
* شور و حال خاصی در ورزشگاه قایقران با تشویق تماشاگران ملوان به وجود آمده است.
* مسعود ابراهیم‌زاده به دلیل مصدومیت نتوانست به بازی ادامه بدهد و در دقیقه ۱۶ جای خود را به محمدعلی فرامرزی داد.
* سجاد بازگیر دو‌ گله، گلزن ترین بازیکن ملوان تا به اینجا کار بوده است.
* برخورد ایمان صادقی با بازیکن ذوب‌آهن در محوطه جریمه پنالتی گرفته شد که این صحنه به شدت مورد اعتراض بازیکنان ملوان قرار گرفت.
* ایمان صادقی یک کارت زرد از علی بای داور بازی گرفت.
* مازیار زارع پس از اعلام پنالتی تیمش را بیرون کشید و برای حدود پنج دقیقه زمان بازی پس از اعلام پنالتی تلف شد.
* پرتاب اشیا از سوی هواداران ملوان باعث شد تا داور بازی را متوقف کند.
* پژمان نوری از کنار زمین اخراج شده است.
* داور هشت دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول گرفت که یک رکورد در لیگ ایران محسوب می‌شود.

Share