وزیر بهداشت خبر داد؛

آغاز اجرای طرح جامع “دارویار” | پرداخت از جیب مردم تغییر نمی‌کند

وزیر بهداشت جزییات طرح “دارویار” که اجرای آن آغاز شده است را تشریح کرد و گفت: در قالب این طرح تعداد داروهای تحت پوشش بیمه، افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، وزیر بهداشت جزییات طرح “دارویار” که اجرای آن آغاز شده است را تشریح کرد.

 دکتر عین‌اللهی با اشاره به موفقیت کشور در مقابله با کرونا و کنترل این بیماری، درباره طرح ارتقای بیمه‌ها و کارایی بیشتر بیمه‌ها گفت: این طرح از بیمه همگانی شروع شده است و مجلس شورای اسلامی اعتبار خوبی بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان برای بیمه همگانی در نظر گرفته و بر اساس آن حدود ۶ میلیون نفر به جمعیت تحت پوشش بیمه همگانی اضافه شدند.

وی افزود: بر این اساس، زیرساخت بیمه‌ها در این مدت تامین شد. همچنین مجلس شورای اسلامی ۵ هزار میلیارد تومان نیز بابت حمایت از دارو و درمان بیماری‌های خاص در نظر گرفته است.

 وزیر بهداشت با اشاره به طرح دارویار ادامه داد: این طرح جامع آغاز شده است. در قالب این طرح تعداد داروهای تحت پوشش بیمه، افزایش یافته است؛ به‌طوری‌که ۱۰۰ قلم داروی پر مصرف را که قبلاً بیمه نبودند تحت پوشش بیمه قرار دادیم. به این ترتیب داروهایی مانند داروهای سرماخوردگی، دیفن هیدرامین و غیره که قبلا بیمه نبودند جزء بیمه قرار گرفتند.

عین‌اللهی تاکید کرد: هدف اصلی وزارت بهداشت از این طرح این است که پوشش بیمه‌ای داروها را افزایش دهیم. در این طرح باتوجه به دستوری که ریاست جمهور دادند، اعتبار بسیار خوبی برای بیمه‌ها در نظر گرفته شده تا بتواند مخارج مربوط به داروهای بیماران را تامین کند. انشاءالله این طرح را در کل کشور اجرا می‌کنیم و هدف این است که بتوانیم هزینه‌های مربوط به بیماران را در کل کشور تامین کنیم. در ادامه طرح هم هدف این است که پوشش بیمه‌ای اکثر داروها را انجام دهیم و وقتی بیماران به مراکز درمانی و داروخانه‌ها مراجعه می‌کنند، هیچ تغییری در پرداخت هزینه‌های دارویی‌شان نداشته باشند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: بنابراین ثابت ماندن پرداخت از جیب بیماران از اهداف این طرح بوده است. متاسفانه در سال‌های قبل وضعیت به گونه‌ای بود که پرداخت از جیب بیماران افزایش پیدا کرد. در حالی که هدف اصلی از این طرح این است که به تدریج پرداخت از جیب بیماران را به ویژه در حوزه دارو که برای بیماران ضروری است، کاهش دهیم و ان‌شاءالله دولت بتواند مخارج مربوط به داروی بیماران را تامین کند.

Share