خودروسازی یعنی این؛

خط تولید بسیار پیشرفته کیا در هند | ۴۵۰ ربات چگونه محصولات باکیفیت کره ای را تولید می کنند؟

تاسیسات تولیدی کیا در منطقه آنانتاپور با سرمایه ای دو میلیارد دلاری ساخته شده و ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از عصرایران، شرکت کیا که قبلا به نام کیا موتورز شناخته می شد، یک خودروساز چندملیتی کره ای است که دفتر مرکزی آن در شهر سئول، کره جنوبی قرار دارد. کیا پس از شرکت مادر خود یعنی هیوندای موتور دومین خودروساز بزرگ کره جنوبی محسوب می شود.

افزون بر کره جنوبی، کیا در نقاط دیگر جهان از جمله آمریکا، اروپا، آمریکای مرکزی و جنوبی، مکزیک و هند دارای کارخانه و شبکه های بازاریابی، توزیع و فروش است.

کارخانه کیا در هند زیر نظر شرکت تابعه کیا هند اداره می شود و یکی از جدیدترین کارخانه های کیا است. کیا هند در ۱۹ می ۲۰۱۷ تاسیس شد و ساخت تاسیسات تولیدی ۲۱۷ هکتاری شرکت در همان سال و در منطقه آنانتاپور، آندرا پرادش آغاز شد. طی تقریبا دو سال ساخت کارخانه به اتمام رسید و تولید انبوه خودرو در آن از ۳۱ ژوییه ۲۰۱۹ آغاز شد.

تاسیسات تولیدی کیا در منطقه آنانتاپور با سرمایه ای دو میلیارد دلاری ساخته شده و ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال را دارد. میزان انتشار گازهای گلخانه ای این مجموعه صفر است و ۱۰۰ درصد آب مورد استفاده در آن بازیافت می شود.

نخستین مدلی که از خط تولید این کارخانه خارج شد، خودرو شاسی بلند جمع و جور سلتوس بود. در حال حاضر، چندین مدل خودرو کیا در کنار سلتوس از خط تولید کارخانه خارج می شوند که از آن جمله می توان به سونت، کارنز و کارنیوال اشاره کرد. افزون بر خودروهای بنزینی، کارخانه آنانتاپور به گونه ای شکل گرفته تا امکان تولید خودروهای الکتریکی و هیبریدی نیز در آن وجود داشته باشد.

تاسیسات تولیدی کیا در آنانتاپور بخش های مختلف شامل قالب‌گیری، جوشکاری، سالن رنگ و خط مونتاژ را شامل می شود و جدیدترین فناوری ها برای ارائه محصولاتی با کیفیت در آن بکار گرفته شده اند. مرکز کنترل کارخانه از بالاترین استانداردهای تولیدی اطمینان حاصل می کند. در حقیقت، اقدامات کیا در راستای کنترل کیفیت از بهبود مداوم کیفیت محصولات تولیدی اطمینان حاصل کرده و شهرت و اعتبار برند کیا در زمینه قابل اعتماد بودن را حفظ می کند.

در کارخانه آنانتاپور کیا ۴۵۰ ربات بکار گرفته شده اند که به روند اتوماتیک فعالیت ها در بخش های مختلف قالب گیری، ساخت بدنه، رنگ آمیزی و خط مونتاژ کمک می کنند. افزون بر این، در نزدیکی کارخانه شرکت های تامین کننده متعددی قرار دارند که قطعات مورد نیاز برای تولید خودروها را فراهم می کنند. حضور کیا در منطقه آنانتاپور به صورت مستقیم و غیرمستقیم در ایجاد بیش از ۱۲ هزار فرصت شغلی کمک کرده است.

Share