محمدرضا گرایی و امیرحسین زارع بهترین کشتی‌گیران سال ۲۰۲۱

اتحادیه جهانی کشتی در سایت رسمی خود اسم سه کشتی‌گیر در کشتی آزاد، فرنگی و زنان را به عنوان بهترین کشتی گیران در سال ۲۰۲۱ میلادی از لحاظ عملکرد اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،  به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، طبق گزارش اتحادیه جهانی محمدرضا گرایی دارنده مدال طلای المپیک و جهان در وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی و امیرحسین زارع دارنده مدال برنز المپیک و طلای جهان در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد بهترین عملکرد را در میان کشتی‌گیران تمامی کشورهای دنیا در سال ۲۰۲۱ داشته‌اند و برنده جایزه اتحادیه شدند و این نشان دهنده جهش و پیشرفت کشتی ایران در میادین جهانی است.

اتحادیه جهانی کشتی در مورد محمدرضا گرایی و امیرحسین زارع گفته است: گرایی بدون داشتن مدال جهانی یا المپیک در کارنامه خود وارد سال ۲۰۲۱ شد، این کشتی‌گیر ۲۵ ساله که به “مرد یخی” معروف است، تمام معادلات را بهم زد و با کسب مدال طلای المپیک توکیو و جهانی نروژ سال ۲۰۲۱ را به پایان رساند.

همچنین زارع در سن ۲۰ سالگی، سال بسیار پرباری را پشت سرگذاشت، وی یک مدال برنز در المپیک توکیو را بدست آورد و توانست از سد کشتی گیران مطرحی همچون طاها آکگول و گنو پتریاشویلی که سابقه مدال طلای المپیک و جهان را دارند گذر کند و عنوان قهرمانی جهانی را از آن خود کند.

البته اتحادیه جهانی لقبی را به امیرحسین زارع نداده است اما این کشتی‌گیر با حرکتی پس از قهرمانی رقابت‌های جهانی نروژ انجام داد، لقب پادشاه سنگین وزن را برای خود انتخاب کرده است.

Share