رئیس فدراسیون کشتی؛

گیلان در کشتی آزاد و فرنگی دارای استعدادهای فراوانی است

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: گیلان هم در رشته‌ی کشتی آزاد و هم در رشته‌ی کشتی فرنگی دارای استعدادهای فراوانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مریم بخشی، مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان با حضور در فدراسیون کشتی با علیرضا دبیر رئیس فدراسیون دیدار و گفت و گو کرد.

علیرضا دبیر در این دیدار با اشاره به اهمیت توجه به رده‌ی سنی پایه گفت: با توجه به اینکه جمعیت آماری کشتی در کشور بسیار پایین آمده، تمام تلاش ما این است که نسبت به جذب خردسالان، نونهالان و نوجوانان به باشگاه‌های کشتی اقدام کنیم.

وی ادامه داد: اداره کل ورزش و جوانان و هیئت کشتی استان گیلان می‌توانند با فراهم کردن بسترهای مختلف از جمله راه اندازی پایگاه‌های قهرمانی و سالن‌های کشتی نسبت به جذب ورزشکاران به رشته‌ی کشتی اقدام کنند.

دبیر در پایان خاطرنشان کرد: گیلان هم در رشته‌ی کشتی آزاد و هم در رشته‌ی کشتی فرنگی دارای استعدادهای فراوانی است که اگر بتوانیم با همکاری یکدیگر نسبت به پرورش و حمایت از این استعدادها اقدام کنیم، در آینده خبرهای خوبی از کشتی این استان در سطح بین المللی خواهیم شنید.

همچنین در این مراسم از امیررضا معصومی عضو تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران که قرار است در روز آینده در مسابقات جهانی کشتی آزاد نوجوانان در بوداپست مجارستان حضور یابد تقدیر شد.

Share