نامه سعید محمد به رقبای انتخابات؛

متهم وضعیت ناراحت‌کننده مردم کارگزاران هستند نه انقلاب

داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مردم از سفره، اقتصاد و معیشت خود به شدت ناراضی هستند گفت: متهم این وضعیت ناراحت کننده کارگزاران هستند نه انقلاب.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سعید محمد داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با انتشار نامه‌ای خطاب به رقبای انتخاباتی خود ضمن تسلیت شهادت حضرت علی (ع) نوشت: مطالعه تجربه رقابت‌های انتخاباتی در دوره‌های گذشته و همچنین وضعیت حاکم بر کشور و مردم بر آنم داشت تا مطالبی را با شما برادران عزیز در میان بگذارم.

این داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: انقلاب اسلامی مردم ایران پیروزی گفتمانیِ مردمی خداباور و ستمدیده و مظلوم بر حکومتی وابسته و مستبد بود که بحمدالله در طول ۴۲ سال گذشته با وجود موانع و سختی‌ها و دشمنی‌های فراوان با تبعیت از رهنمودها و اوامر نورانی امامِ راحل و رهبر عظیم‌الشان انقلاب و حضور پررنگ و ایثارگونه مردم وفادار دستاوردهای بزرگ، افتخارآفرین و درخور توجهی را به ارمغان آورده است.

وی یادآور شد: در کنار دستاوردها، موفقیت‌ها و پیروزی‌های به دست آمده متاسفانه شاهد مشکلات، عقب ماندگی‌ها و ناکارآمدی‌هایی نیز هستیم که نتیجه این مسائل متاسفانه منجر به کاهش اعتماد عمومیِ مردم به مجموعه اجرایی و مدیریتی کشور شده است. مردمی که در طول ۴۲ سال گذشته از نثار هرگونه سرمایه و ظرفیتی برای حفظ و پیشبرد اهداف انقلاب و نظام دریغ نورزیده‌اند امروز از مدیران و مسوولان شدیداً ناراحت و گله‌مندند و تلاش و اقدام برای وقوع تحولی عظیم و همه جانبه جهت عبور از وضعیت نامطلوب کنونی را مطالبه می‌کنند.

محمد، یادآور شد: کشور تحول می‌خواهد، تحولی که سه اصل دارد که ضرورتاً این اصول باید قابل سنجش و ارزیابی باشد. تحولی سه‌گانه مبتنی بر برنامه‌ای دقیق و حساب شده، کارنامه‌ای موفق، قابل اتکاء و روشن برمبنای نیروی انسانی کارآمد، طراحی و پایه‌گذاری شود که نتیجه آن ایجاد «ایران قوی» است.

وی در ادامه یادآور شد: ما مدیران باید در مقابل ناکارآمدی‌ها و کاستی‌ها جانب مردم را بگیریم و به آن‌ها حق دهیم. باید بپذیریم که وجود برخی بی‌عملی‌ها، کم عملی‌ها، دیر عملی‌ها، سوء مدیریت‌ها و ندانم کاری‌ها یک واقعیت است و نمی‌توان آن را انکار کرد.

محمد، اضافه کرد: مردم از سفره، اقتصاد و معیشت خود به شدت ناراضی هستند و این نارضایتی برخاسته از زیاده خواهی و رفاه طلبی مردم نیست بلکه در حقیقت آن‌ها دچار تنگنا و دشواری شده‌اند. متهم این وضعیت ناراحت کننده کارگزاران هستند نه انقلاب. چشم امید مستضعفین و محرومین سختی دیده و رنج کشیده به این انتخابات است و ما باید با ارتقاء محسوس کارآمدی و و توزیع عادلانه فرصت‌ها و امکانات انقلاب اسلامی را از اتهام ناتوانی و ناکارآمدی برهانیم.

این داوطلب انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری تاکید کرد: باید این انتخابات تبدیل به یک فصل تازه و سرآغاز یک تحول همه جانبه مدیریتی و پا نهادن چهره‌های نو، گمنام، توانمند و بانشاط، همراه چهره‌های امتحان پس داده به عرصه حکمرانی کشور شود. ما از اهداف تعیین شده در سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ و همچنین سیاست‌های کلی ابلاغی رهبر معظم انقلاب شدیداً عقب هستیم.

محمد، افزود: مردم از مشاهده ریاکاری‌ها، تبعیض‌ها، بی‌عدالتی‌ها، اشرافیت سیاسی و اقتصادی، قول دادن‌ها و عمل نکردن‌ها و شنیدنِ اخبار روزانه فساد خسته شده‌اند.

وی ادامه داد: همه توان و اراده ما باید صرف استفاده حداکثری از تمامی ظرفیت‌ها و سرمایه‌های موجود در کشور خصوصاً جوانان با انگیزه، دانشمند، کارآمد، انقلابی اما منزوی برای ارتقاء امید و اعتماد مردم به نظام اسلامی و حل مشکلات و مسائلی که گریبانگیر کشور و مردم عزیزمان شده است گردد.

وی با تاکید بر این که ورود به منازعات انتخاباتی و زد و خوردهای سیاسی به هیچ عنوان به مصلحت کشور و مردم عزیز ما نیست افزود: مردم از وضع کنونی که ناشی از سیاست‌زدگی، باندبازی و جناح‌گرایی است خسته‌اند و از همه مسوولین و مدعیان توقع دارند که با کنار گذاشتن دعواها و منازعاتِ، دست در دست هم نهاده و با تکیه بر ظرفیت¬های داخلی و بهره¬مندی از موقعیت‌های بین المللی، هوشمندانه وبصورت جهادی و شبانه روزی مشکلات و مسائل کشور را حل کرده و طعم شیرین زندگی مومنانه و عزتمندانه را زیر سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی به کام آن‌ها بچشانند و بنشانند.

این نامزد احتمالی ریاست جمهوری یادآور شد: با توجه به نکات عرض شده می‌توان انتخابات پیش رو را که در آغازین سال‌های گام دوم انقلاب اسلامی رقم خواهد خورد فصل مهمی در ایجاد یک تحول عظیم و همه جانبه در شیوه حکمرانی و مدیریت کشور به منظور «تحقق آرمان و شعارهای انقلاب اسلامی» و همچنین اصلاح رویه‌های اجرایی برای ساماندهی و ارائه «خدمت عادلانه، عزتمندانه و فراگیر به مردم عزیز ایران» دانست.

وی با بیان این که مهمترین تکلیفی که رهبر حکیم، از ما خواسته‌اند تلاش برای استقرار دولت جوان انقلابی به عنوان تنها راه علاج مشکلات کشور است گفت: تقریر و تفسیر ایشان از دولت جوان حزب‌اللهی را باید ملاک و مبنای حرکت خود قرار دهیم و البته جوانگرایی را به هیچ عنوان نباید به معنای پیرزدایی و تجربه ستیزی برداشت کنیم و از ایجاد دوقطبی از مفاهیم جوان، پیر و جوان گرایی، پیرزدایی باید جداً پرهیز کنیم.

محمد، در ادامه افزود: البته جوانی و جوان صرفاً به منابع انسانی مربوط نمی‌شود فرایندها، قوانین، سازه‌ها وکل یک سیستم باید جوانسازی شود. از سوی دیگر تجربه هم به معنای سابقه و خاطره نیست، چه بسا افراد با سابقه‌ای که تجربه‌های موفقی نداشته‌اند و چه بسا جوانانی که با تجربه هستند. تجربه یک مفهوم تشکیکی است که مراتب دارد و حداقل و حداکثر.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید انبوه کارآمدی‌های نظام و انقلاب اسلامی روایت شود و کاظمی آشتیانی‌ها، شهریاری‌ها، احمدی روشن‌ها، قاسم سلیمانی‌ها، ستاری‌ها، طهرانی مقدم‌ها، فخری زاده‌ها، همت‌ها، آوینی‌ها، صیادها، باکری‌ها و باقری‌ها زمام امور را به دست بگیرند.

وی تاکید کرد: از این رو اول خودم و سپس برادرانم را که قصد نامزدی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دارند دعوت می‌کنم تا بنای رقابت‌های انتخاباتی را نه دعوا و مناقشه و مجادله، بلکه صمیمیت و صداقت و برادریِ مخلصانه قرار دهیم.

این نامزد احتمالی ریاست جمهوری یادآور شد: مهمتر از روز انتخابات، فردای انتخابات است که باید با توکل بر خدای متعال، دست در دست هم، همگام و همدل در راستای اعتلای نام ایران عزیزمان در یک سنگر و تحت اراده و هدایتِ رهبر انقلاب و متکی و دلگرم به حضور و پشتیبانی مردم عزیز در مقابل همه خباثت ها، رذالت‌ها و دشمنی‌های دشمنان اسلام و ایران خصوصاً آمریکای جهانخوار و رژیم غاصب صهیونیستی مقاومت و ایستادگی کرده و برای ادای این امانت بزرگ و رساندن این کشتی توفان‌زده به ساحل امنِ ایمان و آرامش تلاش و مجاهدت کنیم.

محمد، گفت: بی‌تردید چنین تفکر و اعتقادی می‌تواند زمینه‌ساز وقوع رقابتی سالم و جذاب و مومنانه شده و در نتیجه ایجاد نشاط فراگیر و عمومی و همچنین مشارکت حداکثری و مسئولانه مردم عزیز و بزرگوارمان در این سرزمین کهن در انتخابات ۱۴۰۰ محقق سازد.

Share