ادامه حملات رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین؛

اسرائیل با موشک ساختمان شبکه الجزیره و آسوشیتدپرس در غزه را منهدم کرد

اسرائیل با موشک ساختمان محل استقرار شبکه الجزیره و خبرگزاری آسوشیتدپرس را در غزه منهدم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از یورونیوز؛ برج ۱۳ طبقه‌ای «جلا» که محل استقرار دفتر شبکه الجزیره (به زبان انگلیسی) و خبرگزاری آسوشیتدپرس در نوار غزه بود، عصر شنبه و در پی حمله هوایی ارتش اسرائیل با اصابت سه موشک منهدم شد.

مدیر خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید از این حمله اسرائیل «بهت‌زده و وحشت‌زده» شده است.

خبرنگاران این دو رسانه می‌گویند تنها چند دقیقه پیش از هدف قرار گرفتن برج محل استقرارشان از محل گریخته و شاهد نابودی آن بودند.

جواد مهدی، مالک برج جلا گفت که یک افسر اطلاعاتی اسرائیل قبل از این که به برج حمله شود به او هشدار و یک ساعت فرصت داده است تا ساختمان تخلیه شود. آقای مهدی می‌گوید ده دقیقه دیگر از مامور اطلاعاتی اسرائیل وقت خواسته تا خبرنگاران بتوانند تجهیزات خود را جمع کنند، درخواستی که رد شده است.

ارتش اسرائیل می گوید «تجهیزات نظامی حماس» در برج هدف جنگنده‌های اسرائیلی بوده است. در ادامه بیانیه ارتش آمده است «این ساختمان همچنین دفاتر رسانه‌های غیرنظامی را در خود جای داده و گروه تروریستی حماس در پشت آن پنهان شده و به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کرده است».

ارتش اسرائیل می‌گوید پیش از حمله به غیرنظامیان داخل ساختمان هشدار و برای ترک برج به آنها وقت کافی داده است.

واکنش کاخ سفید
جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، ساعتی پس از فروریختن برج جلا نوشت «امنیت روزنامه نگاران» از مهمترین وظایف است.

 ساکی در توییتی نوشت ما مستقیماً به اطلاع اسرائیلی‌ها رسانده‌ایم که اطمینان از امنیت و سلامت روزنامه نگاران و رسانه‌های مستقل از اصلی‌ترین مسئولیت‌هاست».

مقام‌های فلسطینی اعلام کردند روز شنبه و در جریان حملات اسرائیل به نوار غزه ۱۳ نفر تا عصر این روز جان خود را از دست دادند. با توجه به ادامه شلیک موشک از غزه به اسرائیل و ادامه بمباران این باریکه، به احتمال زیاد شمار قربانیان در ساعات آینده افزایش می‌یابد.

ده نفر از قربانیان روز شنبه، از جمله هشت کودک، اعضای یک خانواده بودند که خانه‌شان در اردوگاه آوارگان در غرب نوار غزه هدف بمباران قرار گرفت.

از زمان آغاز دور جدید جنگ میان غزه و اسرائیل تا لحظه تنظیم این خبر، ۱۳۹ فلسطینی و ۱۰ اسرائیلی کشته شده‌اند.

Share