تعویق انتخابات در شورای عالی بورس؛

آخرین تصمیم شورای عالی بورس درمورد سهام عدالت؛ برگزاری مجمع لغو شد

طبق تصمیم شورای عالی بورس، مجامع الکترونیک شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت که قرار بود ۲۰ اسفند برگزار شود، به تعویق افتاد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مشمولانی که بعد از آزادسازی سهام عدالت روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده بودند، سهام دار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی شده بودند و قرار بود مجامع این شرکت‌ها در ۲۰ اسفندماه برای انتخاب اعضای هیات مدیره برگزار شود. بر این اساس قرار بود مشمولان با ثبت نام در سجام در مجامع شرکت‌ها حضور یابند و اعضا را انتخاب کنند اما آخرین تصمیم شورای عالی بورس از تعویق این انتخابات حکایت دارد.

بر این اساس و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بورس، در جلسه امشب شورای عالی بورس و اوراق بهادار گزارشی از برگزاری مجامع عمومی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در ۱۵ استان کشور که با استفاده از زیرساخت برگزاری مجمع الکترونیکی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی برگزار شده بود ارائه شد. به موجب این گزارش علیرغم اینکه به طور متوسط بیش از ۵۰ درصد از سهامداران در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) ثبت نام نکرده بودند، ولی در جریان برگزاری مجامع آن‌ها حداقل نصاب لازم جهت رسمیت جلسه که بیش از نیمی از سهامداران است در هیچ یک از استانهای یادشده حاصل نشده و مقرر شده که مجمع آن‌ها برای نوبت دوم دعوت شوند.

شورای عالی بورس با در نظرگرفتن مراتب فوق و باعنایت به اینکه تعداد داوطلبان ثبت نام کننده جهت عضویت در هیات مدیره این شرکت‌ها نیز متناسب باتعداد سهامداران آن شرکت‌ها نبود، برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را در اسفند ماه سال جاری ملغی اعلام کرد و مقرر کرد به منظور افزایش مشارکت سهامداران در برگزاری مجامع و عضویت در هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، تمامی ارکان ذیربط اطلاع‌رسانی لازم به عموم سهامداران در سطح کشور را به عمل آورند.

Share