معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

کرونای انگلیسی در کمین نوجوانان و جوانان | شهروندان رعایت کنند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه کرونای انگلیسی در کمین نوجوانان و جوانان است، گفت: شهروندان باید با جدیت بیشتری دستور العمل ها را رعایت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از مهر، آبتین حیدرزاده با اشاره به تفاوت‌های ویروس کرونای انگلیسی با ویروس معمولی، افزود: شدت سرایت این ویروس بسیار بالا است و افراد سنین پایین به ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان را بیشتر درگیر می‌کند.

وی به علائم این ویروس اشاره و اظهار کرد: علائم آن سریع‌تر بروز کرده و شدت آن نیز بیشتر است و مرگ و میر در این نوع ویروس با توجه به روند انتشار و انتقال آن نیز بیشتر خواهد بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه شهروندان باید بیشتر از گذشته به توصیه‌های بهداشتی توجه کرده و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند، افزود: اگر چه طور نمونه‌ای از این ویروس در گیلان مشاهده و گزارش نشده است اما با توجه به درگیری سایر استان‌ها احتمال سرایت آن نیز به استان وجود دارد.

وی در ادامه به راهکارهای جلوگیری از انتقال و انتشار این ویروس نیز اشاره و اضافه کرد: راه‌های پیشگیری از این ویروس همانند ویروس کرونای معمولی است و شهروندان باید توجه بیشتری به دستورالعمل‌ها داشته و با جدیت رعایت کنند.

حیدرزاده تأکید کرد: شهروندان باید از تردد غیر ضروری، شرکت در مهمانی، حضور تجمع و دورهمی ها به صورت جدی پرهیز کنند.

وی افزود: اشخاص آسیب پذیر مانند سالمندان و بیماران زمینه‌ای، خانم‌های باردار تا حد ممکن از حضور در بیرون از منزل خودداری کرده و زدن ماسک، رعایت فاصله یک و نیم متری و شستشوی مداوم دست‌ها باید به صورت جدی رعایت شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: عدم تجمع در مکان‌های سربسته و فاقد تهویه نیز باید از سوی شهروندان رعایت شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۹۰ بیمار بستری در بیمارستان‌های استان داریم که ۵۹ نفر آنها در شبانه‌روز گذشته به این تعداد اضافه شده‌اند، افزود: متأسفانه ۶۵ نفر نیز در بخش‌های بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

Share