رئیس مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام خبر داد:

اعلام آمادگی ۲۷ هزار نفر برای انجام تست واکسن ایرانی کرونا ظرف ۳ روز

حجت‌الله نیکی ملکی، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام اظهار کرد: تنها ظرف سه روز از آغاز ثبت‌نام برای انجام تست انسانی واکسن جدید کرونا بیش از ۲۷هزار نفر برای این کار داوطلب شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، تنها ظرف سه روز از آغاز ثبت‌نام برای انجام تست انسانی واکسن جدید کرونا بیش از ۲۷هزار نفر برای این کار داوطلب شدند.

حجت‌الله نیکی ملکی، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام با اعلام این خبر افزود: از روز سه‌شنبه و پس از اعلام آغاز ثبت‌نام از داوطلبان ازسوی دکتر مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، تا دیشب ۴۴۹۴۱ نفر برای داوطلبی تست انسانی «اولین واکسن کرونای ایرانی» تولید شده توسط دانشمندان ستاد اجرایی با سامانه تلفنی ۴۰۳۰ تماس گرفته‌اند و ۲۷۰۷۹ نفر از آنان اعلام آمادگی و ثبت‌نام کردند.

وی افزود: از همه اقشار مانند ایثارگر، نظامی، طلبه، معلم، استاد دانشگاه، آهنگساز، خبرنگار، مجری، کارگر، راننده کامیون، معدنکار و… دربین داوطلبان دیده میشود.

نیکی‌ملکی بااشاره به بازتاب این استقبال دربین تیم علمی تولیدکننده واکسن خاطرنشان کرد: دانشمندان تولید واکسن از شنیدن این آمار و ارقام روحیه مضاعف گرفتند. گفتنی است، اولین واکسن ایرانی کرونا پس از طی مراحل تست حیوانی و ثبت در سازمان جهانی بهداشت و کسب مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و درمان، وارد مرحله تست انسانی شده که این تست‌ها از هفته‌آینده و در سه مرحله انجام خواهد گرفت.

Share